Home Kategorie Życie Skandal! Ksiądz wyrzuca ludzi z mieszkań, aby zmienić je w apartamenty.

Skandal! Ksiądz wyrzuca ludzi z mieszkań, aby zmienić je w apartamenty.

Skandal! Ksiądz wyrzuca ludzi z mieszkań, aby zmienić je w apartamenty.

Do reporterów Gazety Wrocławskiej zgłosili się mieszkańcy budynku przy ul. Ruchu Oporu 2 w Wałbrzychu. Twierdzą, że zarządzający kamienicą ksiądz chce ich wyrzucić, bo będzie budować tam apartamenty.

Lokatorzy skarżą się, że ksiądz dał im na wyprowadzkę ledwie miesiąc.

– „Wcześniej mieszkała tu moja cała rodzina, mama, a obok brat i ciotka. Rodzice byli repatriantami z Francji, przyjechali tu ostatnim transportem w 1948 roku. Ja mieszkam tu z sześćdziesiąt lat… Brat zmarł, rodzice też” – żali się jeden z mieszkańców Marian Moskalik reporterom „Gazety Wrocławskiej”.

Mieszkańcy twierdzą, że wcześniej mieli umowy najmu z gminą, ale ta w 1999 roku przekazała budynek parafii ewangelicko-augsburskiej w Wałbrzychu wraz z lokatorami. Mieszkańcy mówią, że wtedy ksiądz mówił, że nic się nie zmieni i będą wynajmować mieszkania na takich samych zasadach, jak do tej pory. Teraz jednak muszą się wyprowadzić. Niektórzy mieszkańcy skarżą się też, że wydali na remonty duże pieniądze i nikt im ich nie zwróci. Wśród lokatorów są też osoby starsze, które nie chcą zmieniać miejsca zamieszkania.

Proboszcz parafii tłumaczy, dlaczego lokatorzy powinni opuścić mieszkania.

– „Musimy wypowiedzieć umowy najmu lokatorom, bo budynek wymaga kapitalnego remontu. Dach się sypie, może się nawet zawalić. Jak się coś stanie, to ja będę winny. Poza tym te lokale są nierentowne, za duże. Po co starszej pani 70 metrów wysokiego mieszkania, które trzeba ogrzać. Może lepiej, żeby przeniosła się do mniejszego. Dla jednej szukamy mieszkania w gminie, a druga miała iść do syna” – mówi ksiądz Waldemar Szczugieł w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”.

Co dalej z lokatorami? Duchowny jest przekonany, że nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem nowych mieszkań.

– „Dużo jest mieszkań na rynku, przecież młodzi mogą sobie coś znaleźć bez problemu. Czy będą mogli wrócić do mieszkań? – Teoretycznie tak, choć w praktyce różnie może być. To już będą zupełnie inne lokale. Mniejsze o wysokim standardzie z dużo wyższymi czynszami niż 6 zł za metr kwadratowy” – podkreśla ksiądz w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”.

Ksiądz nie odpowiedział na pytanie dlaczego lokatorzy otrzymali tylko miesiąc na opuszczenie mieszkań. Tłumaczy, że „nie ma do tego głowy” i wynajął ludzi, którzy zajmują się tym w jego imieniu. Dodaje również, że trzeba działać szybko, gdyż dach wymaga remontu jeszcze przed zimą. Wszystko wskazuje więc na to, że szybko nie dojdzie do porozumienia pomiędzy duchownym i lokatorami, gdyż ci deklarują, iż nie zamierzają się wyprowadzać.

Setki uczniów utknęły na kwarantannie. „Czujemy się jak króliki doświadczalne”.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Aqua Park Zakopane: termy
Aqua Park Zakopane: termy
39,99 zł
50,00 zł
183 dni
do końca oferty!
Termy: 2,5-godzinny bilet wstępu (od 39,99 zł) lub całodzienny bilet open (od 59,99 zł) do Aqua Parku Zakopane (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz