Home Kategorie Życie UWAGA! Dostałeś takiego SMS-a? Możesz stracić kilka tysięcy złotych.
4.25K

UWAGA! Dostałeś takiego SMS-a? Możesz stracić kilka tysięcy złotych.

UWAGA! Dostałeś takiego SMS-a? Możesz stracić kilka tysięcy złotych.

Mieszkaniec Bydgoszczy otrzymał zawiadomienie o nieuregulowaniu płatności za prąd. W wiadomości był link, dzięki któremu miał zapłacić rachunek. Na szczęście tego nie zrobił. Ktoś inny tydzień wcześniej stracił tak 3 tys. zł.

SMS, który otrzymał pan Jacek, miał być nadany przez PGE. Mężczyzna przeczytał, że nie uregulował na czas rachunku za prąd i w konsekwencji tego za kilka dni miał być on odłączony.

Z początku przerażony pan Jacek chciał jak najszybciej zalogować się na swoje konto bankowe, aby sprawdzić czy rzeczywiście zapomniał o płatności. Przypomniał sobie jednak o artykule na temat oszustów, którzy rozsyłają SMS-y z fałszywymi linkami do płatności.

– „W pierwszej chwili przestraszyłem się i chciałem (…) sprawdzić na koncie, czy zapłaciłem za prąd. Jednak gdy spojrzałem na link w SMS-ie, przypomniało mi się, jak niedawno czytałem artykuł ostrzegający przed klikaniem w podobne linki” – relacjonował pan Jacek (Gazeta Pomorska).

Ta decyzja uchroniła go przed kradzieżą pieniędzy z konta. Nie był to pierwszy klient firmy, który otrzymał podobną wiadomość. Fałszywe SMS-y stały się istną plagą. Przedstawiciele PGE opublikowali specjalny apel z ostrzeżeniem, aby pod żadnym pozorem nie klikać w linki z wiadomości.

Niestety, nie wszyscy mieli tyle szczęścia, do pan Jacek. W ubiegłym tygodniu ofiarą oszustów padł 39-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, który wszedł w link, aby zapłacić 3,46 zł „zaległego rachunku”. W efekcie stracił 3 tys. zł.

2-letnie dziecko porzucone w stercie śmieci. Nie miało na sobie koszulki.

Źródło: Gazeta Pomorska

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz