Home Kategorie Ludzie Andrzej Duda znieważony przez uczniów. Sąd skazał 20-latka i dwóch 19-latków.

Andrzej Duda znieważony przez uczniów. Sąd skazał 20-latka i dwóch 19-latków.

Andrzej Duda znieważony przez uczniów. Sąd skazał 20-latka i dwóch 19-latków.

Dwa miesiące prac społecznych – oto jaką kare wymierzył we wtorek Sąd Okręgowy w Kaliszu trzem uczniom z Wielkopolski, którzy w czerwcu 2020 roku znieważyli prezydenta Andrzeja Dudę.

Prezydent został znieważony przez 20-letniego Mikołaja S. oraz 19-letnich: Makarego M. i Wojciecha R. – orzekł sąd w Kaliszu. Informację przekazała sędzia Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy.

W ocenie sądu 20-letni S. oraz jego rok młodsi koledzy znieważyli prezydenta Rzeczypospolitej. Zdarzenie miało miejsce w czerwcu 2020 roku w Sulmierzycach na imprezie z okazji rozpoczęcia wakacji. Spotkało się tam około 50 uczniów różnych szkół, a oskarżeni przynieśli na miejsce baner wyborczy z wizerunkiem ubiegającego się wtedy o reelekcję Andrzeja Dudy.

Oskarżeni zaczęli wykrzykiwać pod adresem prezydenta wulgarne hasła: „Je*ać Dudę”. Jeden z nich przeciął plakat nożyczkami, a inny miał wyjąć zapalniczkę i krzyknąć: „Chodźcie go spalić”. Zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu. Policję o tej sprawie poinformowała radna PiS z powiatu krotoszyńskiego, której syn brał udział w imprezie.

– „Sąd wymierzył każdemu z oskarżonych karę dwóch miesięcy ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym” – opisała sędzia.

Prokuratura wnosiła o wymierzenie oskarżonym kary sześciu miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie i wpłacanie przez każdego z nich po 500 zł nawiązki na rzecz prezydenta Dudy. Obrona wnioskowała z kolei o uniewinnienie oskarżonych lub umorzenie sprawy.

Nie żyje gwiazda Gogglebox. Był ojcem ponad setki dzieci.

Źródło: PAP, Foto: Wojtek Jargiło

Wyszczuplanie lipolaserem
Wyszczuplanie lipolaserem
59,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi lipolaserem od 59,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Karoliny Woźniak-Kłomskiej w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz