Home Kategorie Życie Niezaszczepieni nie będą wpuszczani do zakładów pracy?
10.83K

Niezaszczepieni nie będą wpuszczani do zakładów pracy?

Niezaszczepieni nie będą wpuszczani do zakładów pracy?

Przedsiębiorcy mają coraz mniej cierpliwości i domagają się działań mających zapobiec kolejnym falom zachorowań, które niosą widmo zamrożenia gospodarki. Konfederacja „Lewiatan” zaproponowała dwa konkretne rozwiązania.

Lockdown wyrządził ogromne szkody w wielu sektorach gospodarki. Rząd chcąc chronić Polaków przed koronawirusem ograniczał mobilność społeczną i zamykał na długi czas niektóre branże.

Dzięki Narodowemu Programowi Szczepień możliwe jest osiągnięcie odporności zbiorowej, a w efekcie zażegnanie ryzyka wystąpienia kolejnej fali zachorowań. Zabiegowi poddała się jednak zbyt mała część populacji, aby przedsiębiorcy mogli być spokojni o działanie swoich biznesów na jesień. Zaczynają więc podsuwać rządzącym rozwiązania wycelowane w osoby niezaszczepione.

– „Problemem nie jest już dostępność szczepionek, lecz liczba chętnych do poddania się szczepieniu” – przyznał odpowiadający za Narodowy Program Szczepień Michał Dworczyk. Coraz częściej słychać rządowe głosy, że na jesieni może pojawić się kolejny lockdown.

Jarosław Kaczyński stwierdził nawet, że jeśli przekonywanie w kampaniach oraz zachęcanie loterią szczepionkową nie da oczekiwanych efektów, szczepienia przeciwko COVID-19 będą obowiązkowe.

Jak informuje money.pl, Konfederacja „Lewiatan” zaproponowała rządowi rozwiązania prawne, które dałyby pracodawcom możliwość „niewpuszczania do zakładów pracy niezaszczepionych pracowników i nieprzyjmowania takich osób w sklepach”.

Pierwszy pomysł uzasadniony jest chęcią chronienia pracowników przed zakażeniem. W przypadku wystąpienia ogniska zachorowań, pojawiałoby się ryzyko stracenia ciągłości działania biznesu przez absencję chorych pracowników.

Zakaz wchodzenia niezaszczepionych do sklepów chroniłby z kolei całość społeczeństwa. O ile bez wizyty w restauracji, kinie czy siłowni można funkcjonować, o tyle wszyscy muszą robić zakupy. Zakaz wstępu dla niezaszczepionych miałby zapobiegać rozsiewaniu koronawirusa w placówkach handlowych i roznoszenia go między innymi narażonymi na zachorowanie klientami.

Nie żyje gwiazda Gogglebox. Był ojcem ponad setki dzieci.

Źródło: money.pl

Odchudzający masaż BOA
Odchudzający masaż BOA
49,99 zł
72,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż BOA – drenaż limfatyczny od 49,99 zł w Vitalift (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz