Home Kategorie Ludzie Agata Duda pęka z dumy. Usłyszała świetne wieści. Cała rodzina jest wniebowzięta.
10.39K

Agata Duda pęka z dumy. Usłyszała świetne wieści. Cała rodzina jest wniebowzięta.

Agata Duda pęka z dumy. Usłyszała świetne wieści. Cała rodzina jest wniebowzięta.

Agata Duda ma powody do radości. Jej młodszy brat właśnie otrzymał nominacje do dwóch nagród literackich. Jakub Kornhauser poszedł w ślady ojca, a jego twórczość znów została doceniona.

Jakub Kornhauser to poeta i eseista, ale też tłumacz, krytyk literacki i wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim. W tym roku otrzymał nominacje do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Literackiej Gdynia 2021.

Brat pierwszej damy dostał nominację do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za książkę pt. „Dziewięć dni w ścianie”, która została wydana w 2019 roku. Druga nominacja to uznanie dla eseju pt. „Premie górskie najwyższej kategorii”.

Do Nagrody Literackiej Gdynia 2021 Jakub Kornhauser został nominowany w jeszcze jednej kategorii wraz z Kingą Siewior. Duet tłumaczy został wyróżniony za przekład książki pt. „Świnia jest najlepszym pływakiem, autorstwa serbskiego poety Miroljuba Todorovicia.

Jakub Kornhauser dzieli swoją pasję do literatury z ojcem, Julianem, również poetą, prozaikiem i eseistą, a także krytykiem literackim. Żona Juliana to z wykształcenia polonistka.

Agata Duda ukończyła filologię germańską na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z zawodu jest nauczycielką języka niemieckiego. Nim przeprowadziła się do Pałacu Prezydenckiego, pracowała m.in. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

TIR zmiótł z drogi samochód pełen dzieci. Zginęło 5 osób. Przerażające nagranie.

Źródło: Super Express

Wybrany masaż ciała w Viol Medica
Wybrany masaż ciała w Viol Medica
59,99 zł
90,00 zł
87 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż ciała w Viol Medica

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz