Home Kategorie Porady Szokujące słowa lekarza. To będzie “tsunami nowotworów”.

Szokujące słowa lekarza. To będzie “tsunami nowotworów”.

Szokujące słowa lekarza. To będzie “tsunami nowotworów”.

Pandemia koronawirusa wyjątkowo mocno uderzyła w ochronę zdrowia. Zwłaszcza w kontekście diagnostyki nowotworów. Czeka nas wiele ludzkich tragedii.

Pandemia koronawirusa postawiła znany nam świat do góry nogami. Teleporady medyczne stały się dla wielu osób tak naturalne, że wiele osób, nie wykonuje już badań profilaktycznych. A jest to fatalny błąd dla zdrowia i życia.

– “W ciągu jednego tygodnia wykryłem cztery przypadki raka piersi. Były to pacjentki w wieku 40-60 lat, które bały się koronawirusa i odwołały swoje planowe wizyty” – mówi w rozmowie z portal.abczdrowie.pl ginekolog dr Jacek Tulimowski podkreślał jednocześnie, że dziwi go to, że pacjentki widziały problem w chodzeniu na badania, ale zakupy już były w porządku.

– “Prawdziwe tsunami nowotworów czeka nas pod koniec roku” – dodaje doktor Tulimowski. Lekarze przypominają, jak ważne są badania profilaktyczne, umożliwiające wykrycie choroby we wczesnym stadium. Dane z Krajowego Rejestru Nowotworów w pełni wskazują na skalę problemu.

Stanowi około 23% wszystkich zachorowań z powodu nowotworów złośliwych u kobiet i około 14% zgonów z tego powodu. Szacuje się, że rocznie raka piersi rozpoznaje się u 1,5 miliona kobiet na całym świecie, a około 400 tysięcy umiera z tego powodu” – podaje portal onkologia.org.pl

Szczepienia zmieniają genom? Prof. Simon wyjątkowo ostro wypowiedział się na ten temat.

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz