Home Kategorie Życie To już pewne. Nadciąga najgorszy podatek. Zapłacą zarówno ci w domach, jak i w mieszkaniach.
10.19K

To już pewne. Nadciąga najgorszy podatek. Zapłacą zarówno ci w domach, jak i w mieszkaniach.

To już pewne. Nadciąga najgorszy podatek. Zapłacą zarówno ci w domach, jak i w mieszkaniach.

Mimo iż lato dopiero się zaczęło, już doświadczyliśmy uroków tej pory roku. Lekiem na burze i susze ma być tzw. podatek od deszczu. Planowo ma być wprowadzony już w przyszłym roku.

Rząd chce łagodzić efekty susz i burz tzw. podatkiem od deszczu, który jest elementem projektu ustawy o inwestycjach w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy. Projekt ten zakłada nałożenie opłaty od zabetonowanych powierzchni i tworzenia rezerwuarów retencyjnych.

Jak zauważa portal money.pl, retencja to najprostsze i najtańsze rozwiązanie chroniące przed skutkami ulewnych deszczy. Podatek od deszczu obowiązuje w Polsce od 3 lat i płacą go właściciele nieruchomości o powierzchni co najmniej 3500 mkw z 70% zabudowaniem.

Rząd planuje rozszerzyć opłatę na posiadaczy gruntów o powierzchni 600 mkw zabudowanych w 50%. Ci, którzy zainwestują w urządzenie do retencjonowania wody zapłacą mniej.

Podatek od deszczu w nowej wersji mieliby płacić nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale też wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły i firmy.

Money.pl podaje, że podatek od deszczu miałby być wprowadzony w 2022 roku. Czy tak będzie? Projekt jest wciąż w fazie konsultacji, gdyż do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej cały czas napływają liczne uwagi wobec niego.

Fałszywa szczepionka na COVID-19. Lekarze zaszczepili 2,5 tys. osób solą fizjologiczną.

Źródło: money.pl

Oczyszczanie skóry
Oczyszczanie skóry
59,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy za 59,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska (do -62%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz