Home Kategorie Poruszające Tragedia na drodze. 15-latka śmiertelnie potrąciła pieszą.

Tragedia na drodze. 15-latka śmiertelnie potrąciła pieszą.

Tragedia na drodze. 15-latka śmiertelnie potrąciła pieszą.

Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak polecił wszcząć śledztwo w sprawie odpowiedzialności matki 15-latki, za udostępnienie jej samochodu, którym śmiertelnie potrąciła pieszą.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak polecił uchylić postanowienie Prokuratury Rejonowej w Nysie o odmowie wszczęcia śledztwa, która miało ustalić odpowiedzialność matki 15-latki za udostępnienie jej samochodu, którym spowodowała wypadek.

Wydał też polecenie niezwłocznego wszczęcia postępowania, które ma ustalić odpowiedzialność matki nastolatki za przyczynienie się do śmierci pieszej.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Krajowej Łukasz Łapczyński, zdarzenie miało miejsce 24 lutego tego roku w miejscowości Koperniki.

– „Kobieta udostępniła auto swojej 15-letniej córce nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdami w celu przejażdżki. Sama zajęła miejsce pasażera” – poinformował Łapczyński.

Nastolatka straciła panowanie nad pojazdem i potrąciła na pieszą. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Pod koniec czerwca Prokuratura Rejonowa w Nysie stwierdziła, że brak jest podstaw do prowadzenia postępowania mającego ustalić odpowiedzialność kobiety za ten wypadek.

– „Decyzję po analizie materiałów sprawy jako rażąco niesłuszną ocenił Zastępca Prokuratora Generalnego. Polecił niezwłoczne uchylenie postanowienia odmawiającego wszczęcia śledztwa i niezwłoczne wszczęcie postępowania mającego na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia” – zaznaczył Łapczyński.

5-latka potrącona przez swoją babcię. Kobieta chciała zaparkować auto.

Źródło: PAP, Polsat News

Park Miniatur, Warownia i Lunapark
Park Miniatur, Warownia i Lunapark
40,50 zł
45,00 zł
34 dni
do końca oferty!
Od 40,50 zł: jednodniowy bilet wstępu do Parku Miniatur Świat Marzeń, Średniowiecznej Warowni Inwałd i Lunaparku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz