Home Wideo Ksiądz odmówił zamówienia mszy kobiecie. „Zbyt tęczowa”.

Ksiądz odmówił zamówienia mszy kobiecie. „Zbyt tęczowa”.

Ksiądz odmówił zamówienia mszy kobiecie. „Zbyt tęczowa”.

Ksiądz z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie odmówił zamówienia intencji mszy świętej za powrót do zdrowia osób potrzebujących przeszczepu. Dlaczego? Według duchownego kobieta składająca prośbę jest „zbyt tęczowa”.

Maria Jaszczyk, która od 18 lat organizuje we wsi Nowiny koło Złotowa imprezę propagującą idee oddawania szpiku, poprosiła księdza z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie o odprawienie mszy świętej – jak co roku.

Jak podaje TV Asta, intencja dotyczyła powrotu do zdrowia osób potrzebujących przeszczepu i „spokoju dusz tych, którym wygrać z chorobą się nie udało”. Tym razem jednak proboszcz nie chciał spełnić prośby parafianki.

– „Ksiądz proboszcz powiedział, że odprawi tę mszę, tylko najpierw trzeba, żebym się nawróciła, albo żebym nie epatowała, czy nie emanowała tęczą i żebym się zastanowiła nad swoim postępowaniem” – mówiła Maria Jaszczyk, w rozmowie z TV Asta.

Kobieta nie ukrywa, że solidaryzuje się ze społecznością LGBT+ i potępia wszelkie objawy homofobii.

– „Katolicyzm mówi o miłosierdziu, o miłości, o dobru i to jest ten katolicyzm, o którym chciałabym, żeby wszyscy tak myśleli. To jest jedno. Katolicyzm i dobro to dla mnie jedno” – tłumaczyła Maria Jaszczyk.

Ks. Arkadiusz Kalinowski, proboszcz parafii, został zapytany o komentarz. Odpowiedział, że „pani Maria wie, dlaczego była odmowa, więc proszę jej pytać”.

Ks. Marcin Jiers, rzecznik Kurii Diecezjalnej Diecezji Bydgoskiej (należy do niej parafia w Złotowie), w rozmowie z TV Asta przypomniał słowa papieża Franciszka:

– „Chodzi o to, żeby ludzi integrować w Kościele, a nie stwarzać pozór, że do Kościoła należą tylko, za przeproszeniem, grzeczne owieczki.”

Kuria tłumaczyła, że nie znała powodów odmowy przyjęcia intencji, choć o całej sprawie wie od pani Marii.

Po szumie, jaki zrobił się w mediach, parafia w Złotowie wydała oświadczenie:

– “Osoba współorganizatorki tego skądinąd szczytnego celu p. Maria Jaszczyk w ostatnim czasie zbliżyła się mentalnie do środowiska Strajku Kobiet i LGBT+ i zaczęła otwarcie głosić m.in. w lokalnych mediach, swoje liberalne poglądy w tym względzie” – napisano w komunikacie.

Małżeństwo pokłóciło się. Małżonka w ramach zemsty… wyrzuciła pieniądze męża przez okno, ok. 200 tys. zł.

Źródło: TV Asta, Foto: Sebbi Strauch

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz