Home Kategorie Poruszające 5-latek zmarł na COVID-19. „Był zupełnie zdrowy, aż jego język zrobił się biały”.

5-latek zmarł na COVID-19. „Był zupełnie zdrowy, aż jego język zrobił się biały”.

5-latek zmarł na COVID-19. „Był zupełnie zdrowy, aż jego język zrobił się biały”.

5-letni Wyatt Gibson z Georgii w USA zmarł na COVID-19. Chłopiec był wcześniej zdrowy, nie miał żadnych chorób przewlekłych. Rodzina jest wstrząśnięta.

Wyatt Gibson zmarł po niedługiej walce z zakażeniem koronawirusem w szpitalu pediatrycznym w mieście Chattanooga. 5-latek był wcześniej zupełnie zdrowy, nie miał żadnych chorób przewlekłych.

– „W pewnym sensie wiem, że wciąż tu jesteś, ale tak cholernie za tobą tęsknię!” – napisał na Facebooku załamany śmiercią syna ojciec Wes Gibson, który jest szeryfem w hrabstwie Whitfield

– „Straciłem mojego najlepszego przyjaciela” – dodał. Mężczyzna również przeszedł zakażenie koronawirusem.

Rodzina wydała oświadczenie po śmierci syna.

– „Był typowym, zdrowym i szczęśliwym chłopcem. Przynosił nam radość. (…) Kiedy rozpoczęła się ta tragedia, myśleliśmy, że to zwykłe zatrucie salmonellą. Potrwa dzień, dwa. Nie miał apetytu, było trochę wymiotów, wydawał się nieco ospały. Trochę pociągał nosem. Potem jego język zrobił się biały. To był sygnał alarmowy. Trafił do miejscowego szpitala. Potem został przeniesiony do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Chattanooga w Tennessee. Zdiagnozowano u niego paciorkowce, gronkowca i COVID-19. Byliśmy tak ostrożni przez cały czas i nagle coś takiego?” – czytamy w oświadczeniu rodziny.

Obecnie w USA gwałtownie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Eksperci mówią, że jest to wina wariantu Delta i spowolnieniem akcji szczepień.

Szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia nie zostały jeszcze zatwierdzone. Zgony w tej grupie wiekowej są jednak rzadkie.

Synowie zamordowanej 38-latki nagrali dla niej piosenkę. Łzy same cisną się do oczu. Poruszające przesłanie.

Źródło: New York Post

Masaż do wyboru
Masaż do wyboru
79,00 zł
160,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż od 79 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron – 2 lokalizacje (do -54%)

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz