Home Wideo „Bomba ciepła” i ponad 40 stopni Celsjusza. Żar znowu spadnie z nieba.

„Bomba ciepła” i ponad 40 stopni Celsjusza. Żar znowu spadnie z nieba.

„Bomba ciepła” i ponad 40 stopni Celsjusza. Żar znowu spadnie z nieba.

Pogoda dała nam chwilę odpoczynku od upałów, ale kolejna ich fala już zmierza do Polski. Gorąco jest już w Wielkiej Brytanii i na południu Europy. Termometry wskazują tam ponad 40 stopni.

Po tygodniach afrykańskich upałów i gwałtownych burz z gradem i trąbami powietrznymi do Polski dotarło wyczekiwane ochłodzenie. W wielu miejscach pada przelotny deszcz, a temperatura nie przekracza 25 stopni. Jak podaje IMGW, jeszcze w tym tygodniu pogoda w Polsce zacznie się zmieniać. W piątek przyniesie stopniowe ocieplenie. W weekend w kraju pojawi się gorące powietrze zwrotnikowe.

Fala upałów nie daje odpocząć Europie. W Wielkiej Brytanii znowu odnotowano najwyższą tegoroczną temperaturę, a urząd meteorologiczny Met Office wydał drugie oświadczenie przed ekstremalnymi temperaturami.

Tegoroczny rekord ciepła znowu ustanowiony został na londyńskim lotnisku Heathrow, gdzie we wtorek termometry wskazały 32,2 stopnie Celsjusza. W niedzielę w tym samym miejscu odnotowano 31,6 stopni. Eksperci przewidują, że w czwartek w niektórych miejscach Wielkiej Brytanii temperatura osiągnie 33 stopnie.

Jak przekazuje portal twojapogoda.pl, na wschodzie i południu Europy zalega masa powietrza zwrotnikowego. Temperatury przekraczające 40 stopni Celsjusza odnotowuje się w Hiszpanii i Portugalii. Równie gorąco jest na południu i zachodzie Francji.

Każdego dnia temperatura w Polsce będzie rosnąć. Pierwsze oznaki powrotu upałów pojawią się już w weekend. W sobotę na zachodzie i południowym zachodzie kraju spodziewać się można 30 stopni. Jeszcze cieplej ma być w niedzielę. Na południowym-zachodzie termometry pokażą 33 stopnie. Upał prognozowany jest też na przełom lipca i sierpnia.

Auta pływające po ulicy i ludzie uwięzieni w metrze w wodzie po szyje. Dramatyczny krajobraz po ogromnych ulewach.

Źródło: IMGW, twojapogoda.pl

Pojedynek aut: przejazd po torze
Pojedynek aut: przejazd po torze
299,00 zł
329,00 zł
96 dni
do końca oferty!
Pakiet Super Mix - jazda 2 sportowymi autami po torze od 279 zł z Super-Cars.pl wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz