Home Kategorie Życie Program “4400 minus”? Policzyli ile zabiorą pracującym. Pieniądze pójdą na Polski Ład.
1.36K

Program “4400 minus”? Policzyli ile zabiorą pracującym. Pieniądze pójdą na Polski Ład.

Program “4400 minus”? Policzyli ile zabiorą pracującym. Pieniądze pójdą na Polski Ład.

4400 zł. Taką kwotę rządzący zabiorą każdemu pracującemu Polakowi, by w ten sposób sfinansować wielki rządowy program odbudowy gospodarki, to jest Polski Ład.

Ekonomiści z FOR twierdzą, że już teraz statystyczny „Kowalski” oddaje państwu ze swoich pensji brutto bardzo dużo pieniędzy. Rocznie jest to około 70 tysięcy złotych.

Nawet jeśli tyle nie zarabiasz, to państwo zadłuża się w twoim imieniu. Obsługa tego długu oczywiście kosztuje, co „Kowalski” odczuwa w wysokich podatkach, rachunkach, itd. nie sposób tego nie zauważyć.

Z 400,5 miliarda zł wpływów do budżetu w 2019 roku aż 367,3 miliarda były to wpływy podatkowe. Warto przy tym zauważyć, że 40 mld zł to były wpływy z podatku dochodowego płaconego przez firmy (CIT). 72,4 miliarda zł wyniosły wpływy z akcyzy, 65,4 miliarda zł z PIT, a 180,9 miliarda zł – z podatku VAT.

– “Kto zyska, a kto straci na Polskim Ładzie? Oczywiście propozycje rządu najbardziej uderzą w pracujących. Już dziś rachunek od państwa dla pracującego mieszkańca Polski wynosi niemal 70 tys. zł. Polski Ład to dodatkowy koszt 4,4 tys. zł na pracującego.” – wylicza FOR.

Oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem fakt, że największe koszty to emerytury.

Te z ZUS to dla przeciętnego pracującego Kowalskiego w 2020 roku to koszt ponad 10 tysięcy zł, a jeszcze musi łożyć dodatkowo na emerytury rolnicze (blisko 800 zł) i mundurowe (ponad 2900 zł), nie licząc przy tym pozostałych wydatków. Ten system po prostu generuje olbrzymie koszty.

Zapowiadane rozwiązania podatkowe z Polskiego Ładu (m. in. kwota wolna od podatku PIT, czyli 30 tysięcy zł, czy składka zdrowotna w wysokości 9 proc. dochodu dla wszystkich Polaków) sprawią, że klasa średnia wyjątkowo na tym ucierpi, a zyskają osoby najbiedniejsze i emeryci.

Z ostatniej chwili! Nagły komunikat o żonie Adama Małysza. Wszyscy są w szoku.

Źródło: fakt

Kompleksowe oczyszczanie twarzy
Kompleksowe oczyszczanie twarzy
69,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie twarzy (od 69,99 zł) oraz szyi i dekoltu (od 99,99 zł) w Pracowni Urody w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz