Home Kategorie Poruszające Woda wdarła się do metra. Wiele osób zginęło.

Woda wdarła się do metra. Wiele osób zginęło.

Woda wdarła się do metra. Wiele osób zginęło.

Gwałtowne ulewy dotykają nie tylko Europę. W chińskim mieście Zhengzhou w wyniku powodzi zginęło już 12 osób, a liczba ofiar zwiększa się z każdym dniem.

Wszystkie ofiary powodzi to pasażerowie pociągu metra, którzy utonęli, gdy woda zalała jeden z tuneli. Do internetu trafiły nagrania, jak na innych stacjach podziemnej kolejki, ludzie brodzą w wodzie po pas. To naprawdę przykra i smutna historia, pokazująca siłę żywiołu.

Powódź sparaliżowała również lotnisko w ponad 10-miliowym Zhengzhou. Anulowano około 300 lotów. Również pociągi stanęły. Zasadniczo cała komunikacja w mieście umarła.

Służby cały czas ewakuują osoby przebywające na najbardziej zagrożonych zalaniem terenach. W tej grupie jest także 600 pacjentów pobliskiego szpitala. Chińskie media podają, że tylko od soboty do wtorku w Zhengzhou spadło 617 mm deszczu. Czy to dużo? Zasadniczo, jest to roczna średnia dla tego regionu.

– “Takie ulewy zdarzają się w Zhengzhou raz na sto lat. Sytuacja jest fatalna” – napisał w komunikacie, lokalny sztab kryzysowy.

Z ostatniej chwili! Nagły komunikat o żonie Adama Małysza. Wszyscy są w szoku.

Źródło: wp.pl

Zestaw Fish & Chips
Zestaw Fish & Chips
44,80 zł
56,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Zestaw Fish & Chips z dorszem w tempurze dla 2 osób za 44,80 zł i więcej opcji w Może Ryba – Fish & Chips w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz