Home Kategorie Życie Msza w sobotę z okazji święta będzie obowiązkowa. Zwolnić z obowiązku, może tylko usprawiedliwienie u komendanta.
9.39K

Msza w sobotę z okazji święta będzie obowiązkowa. Zwolnić z obowiązku, może tylko usprawiedliwienie u komendanta.

Msza w sobotę z okazji święta będzie obowiązkowa. Zwolnić z obowiązku, może tylko usprawiedliwienie u komendanta.

Policja obchodzi swoje święto już w najbliższą sobotę. Z tej okazji jeden z warmińsko-mazurskich garnizonów postanowił zorganizować mszę. Jest ona obowiązkowa, dla wszystkich.

Święto policji zbliża się wielkimi krokami (24 lipca). W planach są doniosłe przemówienia, a funkcjonariusze liczą przede wszystkim na premie i potencjalne awanse, jednak będą musieli także, wziąć udział w mszy.

Specjalne pismo w tej sprawie wystosował komendant olsztyńskiej policji podinsp. Piotr Koszczał. Z dokumentu wynika, że obecność na mszy jest obowiązkowa. Tak, dorośli ludzie z fachem, mają obowiązek być na mszy.

– “Jeśli ktoś nie zamierza uczestniczyć we mszy powinien usprawiedliwić się u Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie” – czytamy w piśmie.

– “Msza z okazji święta policji jest obowiązkowa, ale tylko dla wyznaczonych funkcjonariuszy. Pismo, które trafiło w ręce portalu o2.pl miało być rzekomo wysłane tylko do wytypowanych mundurowych i nie dotyczy wszystkich” – twierdzi policja.

Rzecznik KMP w Olsztynie podkom. Rafał Prokopczuk poinformował, że deklaracje dotyczące ilości osób, które nie pojawią się na mszy są związane z koniecznością “uwzględnienia tego faktu w ostatecznym harmonogramie uroczystości w celu zapewnienia prawidłowego jej przebiegu”. Co to znaczy w praktyce? To, że policjanci rzeczywiście, będą musieli zgłaszać swoją nieobecność na mszy, no cóż. Trochę to niedorzeczne, ale jak trzeba to trzeba prawda?

Szkoła w wzruszający sposób pożegnała Natalię, która zginęła pod kołami motocyklisty chuligana. Łzy same cisną się do oczu.

Źródło: wtv.pl

 

Gokarty: nawet 30 min jazdy
Gokarty: nawet 30 min jazdy
36,99 zł
49,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Emocjonująca jazda gokartem od 36,99 zł w Awix RacingArena w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz