Home Kategorie Poruszające Smutne słowa lekarki: O szczepionkę błagają mnie ludzie ciężko chorzy na COVID-19.

Smutne słowa lekarki: O szczepionkę błagają mnie ludzie ciężko chorzy na COVID-19.

Smutne słowa lekarki: O szczepionkę błagają mnie ludzie ciężko chorzy na COVID-19.

Pracuje w stanie Alabama, gdzie w USA poziom szczepień przeciw COVID-19 jest najniższy. Dr Brytney Cobia przypomina jednak, że liczba chorych na COVID-19 w jej szpitalu, zwiększa się.

– “Pacjenci covidowi robią przed podłączeniem do respiratora błagają mnie o szczepionkę. Trzymam ich za rękę i mówię, jest już za późno” – opisuje kobieta w wyjątkowo chwytający za serce sposób.

W Alabamie od miesięcy dostępne są szczepionki firm Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson. Jednak w Alabamie, ludzie niechętnie podchodzą do szczepień. Współczynnik wyszczepienia wynosi tam ledwie ponad 40%, podczas gdy w reszcie kraju to ponad 56%.

– “Przyjmuję do szpitala młodych, zdrowych ludzi z bardzo poważnymi infekcjami COVID-19. Jedną z ostatnich rzeczy, które robią przed intubacją, jest błaganie mnie o szczepionkę. Trzymam ich za rękę i mówię, że przepraszam, ale już za późno” – napisała.

Opisała również, że bardzo często gdy opisuje zgony bliskim, ci przyznają, że nie wiedzieli o skuteczności szczepień:

– “Myśleli, że to oszustwo, że to polityczne. Myśleli, że ponieważ mają określoną grupę krwi lub określony kolor skóry, nie będą tak ciężko chorować. Myśleli, że to tylko grypa. Ale mylili się” – przekazała lekarka. Warto mieć to na uwadze.

Szkoła w wzruszający sposób pożegnała Natalię, która zginęła pod kołami motocyklisty chuligana. Łzy same cisną się do oczu.

Źródło: polsat news

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
89,00 zł
270,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz