Home Kategorie Ludzie Zagadka grobu Pawła Królikowskiego. Co oznaczają te słowa?

Zagadka grobu Pawła Królikowskiego. Co oznaczają te słowa?

Zagadkę tajemniczego cytatu na nagrobku Pawła Królikowskiego postanowił rozwikłać jego syn, Antoni.

– „Napis ‘Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech..’ to ulubiony cytat naszej rodziny z jednej z piosenek, jakie tata napisał do popularnego w latach 90. programu dla młodzieży ‘Truskawkowe studio’” – wyjaśnia Faktowi młody aktor.

– „Bardzo się cieszę, że ten pomnik się podoba, to dla nas ważne” – podkreśla Królikowski dodając też, że dość długo wszyscy czekali na godny nagrobek, co było związane z problemami technicznymi dotyczącymi projektu.

Jakiś czas temu w mediach spekulowano, dlaczego grób Królikowskiego wyglądał tak skromnie jeszcze przez wiele miesięcy po pogrzebie. Okazuje się, że wykonanie pomnika przedłużało się aż do teraz.

Fakt dowiedział się, że pierwotny projekt pomnika wyglądał całkowicie inaczej i był o wiele skromniejszy. Dlatego też postanowiono zmienić koncepcję i stworzyć bardziej spektakularny projekt.

Monument zaprojektowała młoda rzeźbiarka Aleksandra Śmietana. Dopiero po jakimś czasie udało się znaleźć firmę, która podjęła się wykonania nietypowego nagrobka na życzenie rodziny Królikowskich i koncepcji artystki.

– „Jest on zrobiony ze specjalnego marmuru Bianco o specyficznej, podobnej do porcelany strukturze. Ale kamień, z którego zrobiono nagrobek dla pana Pawła nie jest jedynie wyszlifowany, ale też jest dodatkowo wytrawiony, więc nie taki gładki. Pod słońce on prześwituje, zwłaszcza w miejscu, gdzie znajduje się ozdobny krzyż z fluorytu” – opowiada Sylwester Dziura z pracowni kamieniarskiej Topaz z Łodzi, która podjęła się nietypowego zadania i spełniła wszystkie prośby rodziny oraz rzeźbiarki, która zaprojektowała ten niezwykły nagrobek.

Ta sama firma wykonała też równie spektakularny grobowiec Kory Jackowskiej.

Żona Trynkiewicza chce, aby mąż wyszedł na wolność. „Teraz planujemy dziecko z Mariuszem”.

Źródło: Fakt, Foto: Aleksander Majdański

GoodWrite.pl

v0.44.5Poprawność zdańTrudność zdańZgłoś uwagi

zdań: 0

słów: 0

znaków: 0

Kurs online: Masaż i odnowa biologiczna z certyfikatem
Kurs online: Masaż i odnowa biologiczna  z certyfikatem
59,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online z certyfikatem: Masaż i odnowa biologiczna z certyfikatem za 59 zł z firmą Akademia Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz