Home Kategorie Zdrowie Piąta fala koronawirusa uderzyła ze zdwojoną siłą. Nie żyje 5-letnie dziecko.
18.72K

Piąta fala koronawirusa uderzyła ze zdwojoną siłą. Nie żyje 5-letnie dziecko.

Piąta fala koronawirusa uderzyła ze zdwojoną siłą. Nie żyje 5-letnie dziecko.

Koronawirus nie traci na sile w Europie. W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii odnotowano 31,1 tys. zakażeń. To najwięcej w tym roku. Rośnie też liczba zgonów.

W całej Europie odnotowuje się wzrosty zakażeń koronawirusem. W Hiszpanii w szpitalach jest coraz więcej pacjentów. Tamtejsze ministerstwo zdrowia wskazało, że we wszystkich regionach kraju w szybkim tempie przybywa liczba osób na oddziałach intensywnej terapii z powodu zakażenia COVID-19. W piątek było ich niemal 8 tys., czyli podobnie, jak w trakcie czwartej fali koronawirusa w styczniu tego roku.

Z szacunków resortu zdrowia wynika, że w całym kraju liczba infekcji na 100 tys. obywateli przekracza już 677. Tydzień temu wskaźnik ten wynosił 537.

Ministerstwo precyzuje, że wyraźnie wzrosła też dynamika zgonów na COVID-19, a w trakcie ostatniej doby zmarło 27 pacjentów. Jednym z nich jest 5-letni chłopiec z Wysp Kanaryjskich.

W sumie w Hiszpanii po zakażeniu koronawirusem zmarło już 81,2 tys. osób, a zachorowało 4,28 mln. Najwięcej na terenie wspólnot autonomicznych Madrytu, Katalonii i Andaluzji.

Rząd Hiszpanii przekazał, że już ponad 53,5% populacji kraju zakończyło szczepienia na koronawirusa.

W piątek minister zdrowia Carolina Darias ogłosiła, że Hiszpania będzie szczepić obywateli na COVID-19 co roku. Dodała też, że w ostatnich dniach rząd podpisał umowy z Pfizerem i Moderną na 2-letnie dostawy szczepionek. Minister zapowiedziała też, że gabinet Pedro Sancheza planuje podawać trzecią dawkę szczepionki.

Nawet trzy tygodnie kwarantanny. Rząd ogłasza nowe restrykcje.

Źródło: PAP

GoodWrite.pl

v0.44.5Poprawność zdańTrudność zdańZgłoś uwagi

zdań: 0

słów: 0

znaków: 0

Wymiana opon z wyważaniem
Wymiana opon z wyważaniem
59,99 zł
100,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wymiana opon na felgach stalowych lub aluminiowych z wyważaniem za 59,99 zł w Irmar (zamiast 100 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz