Home Kategorie Poruszające Dramatyczna relacja lekarki. „Ciężko chorzy na COVID błagają mnie o szczepionkę”.

Dramatyczna relacja lekarki. „Ciężko chorzy na COVID błagają mnie o szczepionkę”.

Dramatyczna relacja lekarki. „Ciężko chorzy na COVID błagają mnie o szczepionkę”.

Brytney Cobia, lekarka z USA, na co dzień pracuje z pacjentami cierpiącymi na COVID-19. Amerykanka była już świadkiem wielu tragedii. “Błagają mnie o szczepionkę, a ja im mówię, że jest za późno” – opowiada.

Brytney Cobia pracuje w szpitalu Grandview Medical Center w Birmingham w Alabamie. Szczepienia mocno tam zwolniły, a tymczasem nowy, bardziej zakaźny wariant Delta jest coraz silniejszy.

Kobieta jest świadkiem wielu dramatycznych scen. Chce uświadomić społeczeństwo w temacie szczepionek. Niestety, zdarzają się historie, które nie mają szczęśliwego zakończenia.

– “Przyjmuję do szpitala młodych zdrowych ludzi z bardzo poważnymi infekcjami COVID-19. Jedną z ostatnich rzeczy, które robią przed intubacją, to błaganie mnie o szczepionkę. Trzymam ich za rękę i mówię, że przepraszam, ale jest już za późno” – pisze Cobia na Facebooku.

Lekarka była świadkiem zgonu takich ludzi. Potem, gdy przekazuje rodzinom pacjentów informacje o ich śmierci, mówi o konieczności szczepień. Ludzie często są zdumieni jej słowami i twierdzą, że nie mieli pojęcia o skuteczności szczepień.

– “Myśleli, że to mistyfikacja. Myśleli, że to polityczne. Myśleli, że ponieważ mają określoną grupę krwi lub określony kolor skóry, to nie zachorują tak ciężko. Myśleli, że to <<tylko grypa>>. Ale mylili się. I chcieliby cofnąć się w czasie” – kontynuuje. Post Cobii w ciągu 5 dni od publikacji na Facebooku otrzymał ponad 13 tys. udostępnień i ponad 4 tys. polubień.

Kobieta mówi, że obecna fala koronawirusa wywołana jest przez odmianę Delta. Przypomina jej to okres w październiku i listopadzie 2020 roku. Było to zaraz przed szczytem zakażeń w Alabamie, gdy wypisywała po 10 aktów zgonów dziennie. Lekarka martwi się, co przyniesie rok szkolny. Alabama to jedyny stan, w którym mniej niż 40% uprawnionych jest zaszczepionych na koronawirusa. W całych Stanach współczynnik ten wynosi 56,8%.

Z osobami, które się nie szczepią lekarka stara się rozmawiać w jak najmniej osądzający sposób. Jeśli mają obawy, zawsze radzi im, aby zasięgnęli opinii lekarza pierwszego kontaktu.

Piąta fala koronawirusa uderzyła ze zdwojoną siłą. Nie żyje 5-letnie dziecko.

Źródło: abc11.com

GoodWrite.pl

v0.44.5Poprawność zdańTrudność zdańZgłoś uwagi

zdań: 0

słów: 0

znaków: 0

GoodWrite.pl

v0.44.5Poprawność zdańTrudność zdańZgłoś uwagi

zdań: 0

słów: 0

znaków: 0

Masaż leczniczy z konsultacją
Masaż leczniczy z konsultacją
69,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł w Symply Mass (do -54%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz