Home Kategorie News Emerytura bez podatku. Wiemy kiedy przyjęty będzie projekt ustawy.
6.96K

Emerytura bez podatku. Wiemy kiedy przyjęty będzie projekt ustawy.

Emerytura bez podatku. Wiemy kiedy przyjęty będzie projekt ustawy.

– Jestem przekonany, że do 30 listopada rząd przyjmie emeryturę bez podatku – mówi “Super Expressowi” Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

Polski Ład ma być wsparciem dla polskiej gospodarki po okresie pandemii. W projekcie ważnym elementem są emerytury i udogodnienia dla seniorów.

Rząd zapowiedział wprowadzenie tzw. emerytury bez podatku, która wejść w życie ma na początku 2022 roku. Super Express podkreśla, że „nadal nie ma projektu ustawy, a prace się przedłużają”.

Rząd zapowiadał, że w czerwcu 2021 roku gotowy będzie projekt ustawy o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku. Dlaczego jest on ważny dla emerytów? Chodzi o to, że seniorzy, którzy pobierają świadczenia w wysokości do 2500 zł mają mieć nieopodatkowaną emeryturę.

Kolejnym deklarowanym terminem publikacji treści projektu był lipiec 2021. Na tydzień przed zakończeniem miesiąca nadal jednak nie poznaliśmy treści dokumentu, gdyż koalicja nie ustaliła jeszcze szczegółowych zapisów.

Skąd taka duża presja czasu związana z projektem? Dzieje się tak, bo rządzący zapowiedzieli, iż od 1 stycznia 2022 roku wprowadzone będą zmiany w podatkach. Aby tak się stało, ustawa musi być przyjęta jesienią. O tym, kiedy możemy spodziewać się przyjęcia projektu ustawy mówił w rozmowie z Super Expressem Stanisław Szwed.

– „Mam wielką nadzieję i jestem przekonany, że do 30 listopada rząd przyjmie emeryturę bez podatku, to będzie cały pakiet ustaw podatkowych z Polskiego Ładu. Emerytura wejdzie od 1 stycznia 2022 roku.”

Kto zyska na nowym projekcie koalicji? Przede wszystkim będą to osoby pobierające najniższe świadczenia. W praktyce będzie wyglądać to tak, że osoba pobierająca do tej pory świadczenie w wysokości 1600 zł netto, od stycznia nowego roku będzie dostawać 132 zł więcej. Z kolei seniorzy dostający 2 tys. zł, będą otrzymywać emerytury wyższe o 177 zł.

Maryla Rodowicz wściekła na wyrok sądu. „Teraz będę musiała pracować”.

Źródło: Super Express

Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Serwis klimatyzacji z odgrzybianiem, nabiciem czynnika i więcej od 49,99 zł w Top Gum Opony – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz