Home Kategorie Życie Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Ministerstwo rozwoju jasno deklaruje.
10.07K

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Ministerstwo rozwoju jasno deklaruje.

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Ministerstwo rozwoju jasno deklaruje.

Czwarta fala jest coraz bliżej. Jak polski rząd ma zamiar poradzić sobie z rosnącą liczbą zakażeń?

Jarosław Gowin był pytany w Polsat News o to, czy Polska powinna wzorować się m.in. na Francji, która wprowadziła ograniczenia dla niezaszczepionych na COVID-19.

– „Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień i równocześnie jestem kategorycznym zwolennikiem takich rozwiązań” – stwierdził Gowin.

– „Mówię to z pełną odpowiedzialnością, po pierwsze jako minister odpowiedzialny za gospodarkę. Ci, którzy się nie szczepią, bez ważnych powodów medycznych, zagrażają tysiącom polskich firm, milionom miejsc pracy.”

– „Ale mówię to także jako dziadek. Mówię to, jako ktoś, kto jest bardzo zaniepokojony o przyszłość, o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży” – dodał.

Lider Porozumienia pytany o to, czy może powiedzieć, że za miesiąc lub dwa stadiony, restauracje czy kina będą otwarte jedynie dla osób z tzw. paszportem covidowym, stwierdził, że „musi to być decyzja całego rządu”.

– „Ja jestem zdecydowanie za tym rozwiązaniem. Jestem w stałym kontakcie z organizacjami biznesowymi, także ze związkami zawodowymi, bo przewodniczę Radzie Dialogu Społecznego. Uważam, że z punktu widzenia naszej odpowiedzialności za przyszłość Polski powinniśmy takie rozwiązania wprowadzić” – stwierdził.

Na uwagę prowadzącego, że niektórzy prawnicy wątpią w konstytucyjność rozwiązania, Gowin odparł, że „w każdej sprawie znajdzie się prawników, którzy z wielkim przekonaniem będą formułowali z dobrymi argumentami, stanowiska przeciwstawne”.

– „Powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem, interesem Polski, bezpieczeństwem, jeśli chodzi o życie i zdrowie […] i kwestią ratowania polskiej gospodarki” – stwierdził Gowin.

Marcin Miller jest bankrutem? Niedawno gwiazdor Boys zainwestował w nowy biznes.

Źródło: PAP

Zestaw do uprawy Bonsai
Zestaw do uprawy Bonsai
22,99 zł
27,90 zł
30 dni
do końca oferty!
Zestawy do uprawy drzewka Bonsai od 22,99 zł z Szybkauprawa.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz