Home Kategorie Życie Nadchodzi zmiana pogody. Chłód nadciąga nad Polskę.
4.86K

Nadchodzi zmiana pogody. Chłód nadciąga nad Polskę.

Prognoza pogody na sierpień zapowiada ochłodzenie. Przewiduje się przeważnie ujemną anomalię, lub temperaturę w normie – zależnie od przyjętego modelu.

Synoptycy jeszcze w połowie lipca przewidywali, że sierpień będzie upalny. Z kolei prognoza zamieszczona na portalu fanipogody.pl, wskazuje że nadchodzący miesiąc przyniesie ochłodzenie.

– „Prognozy na początek sierpnia mogą rozczarowywać. Prognozowana jest przeważnie ujemna anomalia, bądź temperatura w normie. Najcieplej w tym okresie może być na wschodzie” – pisze autor prognozy.

Według portalu FaniPogody.pl na przeważającym obszarze Polski średnia temperatura ma być w normie klimatologicznej. Najcieplej będzie na wschodzie, a także częściowo w centrum i na północy.

Eksperci zwracają uwagę na niepokojącą prognozę średniej anomalii tygodniowej od 2 sierpnia do 9 sierpnia obliczonej na podstawie modelu ECMWF.

– „Widzimy odchylenie temperatury znacznie poniżej normy klimatologicznej. Jednak czy tak się stanie, okaże się w najbliższych dniach, gdy modele zostaną zasilone nowymi danymi brzegowymi i pojawią się nowe prognozy” – czytamy na portalu FaniPogody.pl.

Sytuacja nie poprawi się też w kolejnym tygodniu. Ten sam model przewiduje, że istnieje pewne prawdopodobieństwo wystąpienia chłodnego okresu z niewielkimi momentami gorąca i upałów. Taka pogoda ma utrzymać się do 16 sierpnia. Portal zaznacza, że ta niekorzystna prognoza może się jeszcze zmienić.

Według modeli GEFS i CFS będzie nieco cieplej. Portal wskazuje, że te prognozy pokazują, iż najchłodniej będzie na zachodzie, a najcieplej w centrum, na południu i wschodzie.

– „Tam też może być najwięcej dni upalnych i gorących. Różnice w prognozach wynikają z innych założeń fizycznych, innych okresów referencyjnych, a także danych zasilających modele numeryczne” – zastrzegł autor prognozy i dodał, że długoterminowa prognoza pogody ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie.

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Ministerstwo rozwoju jasno deklaruje.

Źródło: FaniPogody

Bilety do Zwierzyńca Kopytkowo
Bilety do Zwierzyńca Kopytkowo
16,99 zł
24,00 zł
360 dni
do końca oferty!
Bilety dla 2 osób za 16,99 zł do Zwierzyńca Kopytkowo i więcej opcji (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz