Home Kategorie Ludzie Minister zdrowia ostro o antyszczepionkowcach. „To trzeba piętnować!”

Minister zdrowia ostro o antyszczepionkowcach. „To trzeba piętnować!”

Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim wywołał ogromne poruszenie. „To trzeba piętnować” – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przeciwnicy szczepień chcieli wedrzeć się do jednego z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim w niedzielę po południu. Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać szamotaninę z udziałem protestujących z organizacji „Polskie Żółte Kamizelki” oraz pracowników punktu szczepień na COVID-19.

– “Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję polskiej policji” – napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Do ataku na punkt szczepień odniósł się też dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej.

– ”Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień. XXI wiek, środek Europy, kolejna granica przekroczona. To efekt bierności na agresję słowną, hejt od wielu miesięcy wylewający się na osoby promujące szczepienia. Gdzie jest państwo?” – napisał w mediach społecznościowych.

Policja zatrzymała dwie osoby w związku z atakiem na punkt szczepień. Jedną ze względu na naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy.

“Polskie Żółte Kamizelki” to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających “opór bezprawiu rządu i policji”. Na profilach w mediach społecznościowych publikuje m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw Covid-19.

„Nagrywaj, nagrywaj!”. Dantejskie sceny na Orlenie w Zakopanem. Policjant bił się z kobietą.

Źródło: PAP

Zamrażanie tkanki tłuszczowej
Zamrażanie tkanki tłuszczowej
139,99 zł
360,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zamrażanie tkanki tłuszczowej na wybranej partii ciała od 139,99 zł w instytucie Cattleya

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz