Home Kategorie Zdrowie Eksperci biją na alarm. Śmiertelny „supergrzyb” opiera się wszystkim lekom.
3.11K

Eksperci biją na alarm. Śmiertelny „supergrzyb” opiera się wszystkim lekom.

Eksperci biją na alarm. Śmiertelny „supergrzyb” opiera się wszystkim lekom.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Przeciwdziałania Chorobom ostrzega przed supergrzybem, który opiera się działaniu wszelkich leków przeciwgrzybicznych. Ogniska infekcji wykryto już w dwóch stanach.

Candida auris po raz kolejny wywołuje niepokój ekspertów z CDC, którzy zajmują się m.in. raportowaniem walki z pandemią koronawirusa.

Tym razem jednak mowa o znanym od ponad dekady supergrzybie, który bardzo łatwo się rozprzestrzenia i może prowadzić do zgonów u ludzi. Tylko w tym roku potwierdzono śmierć zainfekowanych grzybem w szpitalach w Kolumbii i Teksasie.

Pojawiają się nowe dowody na to, że Candida auris opiera się wszelkim lekom przeciwgrzybiczym. Do tej pory media informowały o dziesiątkach zakażonych w szpitalach m.in. w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii w 2018 roku. Odporny na leki drożdżak wywołuje zwykle gorączkę i dreszcze, a zakażenie może zakończyć się śmiercią.

Jak informuje CDC, badacze powinni rozważyć wczesne testowanie na skuteczność leków przeciwgrzybiczych u pacjentów z Candida auris.

– “Brakuje danych na temat właściwej terapii. Można rozważyć skojarzone i eksperymentalne leczenie przeciwgrzybicze, ale dowody w warunkach klinicznych są ograniczone” – raportowało w lipcu Centrum Kontroli i Przeciwdziałania Chorobom w USA.

Grzyb Candida auris po raz pierwszy został zidentyfikowany w 2009 roku. Wywołuje poważne zakażenia u pacjentów oraz charakteryzuje się wysoką śmiertelnością.

Minister zdrowia ostro o antyszczepionkowcach. „To trzeba piętnować!”

Źródło: cdc.gov

Pakiety day spa: 3 warianty
Pakiety day spa: 3 warianty
99,00 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa z masażem całego ciała i więcej od 99 zł w salonie Dhatus Aroma and Wellness (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz