Home Kategorie Niesamowite Burza piaskowa „połykała” budynki i drogi. Niebo zmieniło kolor. Przerażające nagranie.

Burza piaskowa „połykała” budynki i drogi. Niebo zmieniło kolor. Przerażające nagranie.

Burza piaskowa nawiedziła Chiny. Ogromna chmura żółto-różowego kurzu pochłonęła miasto Dunhuang na północnym-zachodzie kraju.

Potężna chmura piachu w szczytowym momencie podniosła się na wysokość co najmniej 100 metrów. Żółto-różowy pył pokrył miasto Dunhuang. Sąsiedztwo pustyni Gobi sprawia, że mieszkańcy tego regionu często muszą się mierzyć z takimi zjawiskami.

Burza piaskowa rozpętała się około 15:00 w niedzielę. Widoczność spadła do 5 metrów, uniemożliwiając poruszanie się po autostradach. Policja zmuszona była zamknąć główną drogę ekspresową i apelowała do kierowców o zjechanie na obszary usługowe, aby przeczekać żywioł.

Filmy opublikowane w sieci ukazują ścianę piasku powoli przesuwającą się nad budynkami i drogami. Ogromne chmury kurzu „połykały” wszystko, co stanęło na ich drodze. Burza piaskowa zabarwiła niebo na żółto-pomarańczowo, a w niektórych miejscach na różowo.

Dunhuang to 200-tysięczne miasto położone na jedwabnym szlaku. Mieści się na skraju pustyni Gobi, stąd często nawiedzają je burze piaskowe. Słynie z Grot Mogao znanych z zabytków sztuki buddyjskiej.

Kompletny chaos po ogromnej ulewie. Zalane domy, szpitale i stacja kolei.

Multikino i Cinema3D: pora zmienić ekran na WIĘKSZY!
Multikino i Cinema3D: pora zmienić ekran na WIĘKSZY!
14,30 zł
34 dni
do końca oferty!
Od 14,30 zł: bilet na dowolny seans 2D w sieci kin Multikino i Cinema3D – miejsca standardowe, VIP lub SuperVIP

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz