Home Kategorie Poruszające Horror nad Bałtykiem. Ojciec z synem utonął na niestrzeżonej plaży.

Horror nad Bałtykiem. Ojciec z synem utonął na niestrzeżonej plaży.

W Morzu Bałtyckim utonął 50-letni mieszkaniec Częstochowy, który wszedł do wody na niestrzeżonej plaży w Rozewiu. Jego 22-letni syn jest uznany za zaginionego.

Do kolejnej tragedii nad Bałtykiem doszło na plaży w Rozewiu.

– „O godzinie 10.45 otrzymaliśmy informację, że kobiecie zniknęło z pola widzenia dwóch mężczyzn – mąż i syn. Nie powrócili oni z kąpieli w morzu. Służby natychmiast przystąpiły do akcji ratowniczej” – przekazał rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck.

W działania na lądzie i morzu zaangażowani byli strażacy, ratownicy SAR, WOPR i policja. W poszukiwaniach udział wziął też śmigłowiec Marynarki Wojennej. Po około 2 godzinach odnaleziono dryfujące w wodzie zwłoki 50-letniego mężczyzny. Nie wykazywał czynności życiowych. Wyciągnięto go na brzeg, ale pomimo reanimacji zmarł.

– „Do godziny 16.15 prowadziliśmy aktywne poszukiwania 22-letniego syna mężczyzny. Niestety nie udało się nam go odnaleźć. Został on uznany za zaginionego” – dodał rzecznik SAR. Na miejscu zdarzenia pracowała także grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz biegły lekarz sądowy.

– „Pamiętajmy, że nad Morzem Bałtyckim bardzo zdradliwe i szczególnie niebezpieczne są tzw. prądy wsteczne, które w wielu przypadkach doprowadzają do tragedii. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk” – powiedziała sierż. Monika Mularska z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Od 1 kwietnia do 25 lipca odnotowano 208 utonięć – przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Burza piaskowa „połykała” budynki i drogi. Niebo zmieniło kolor. Przerażające nagranie.

Źródło: PAP

Kurs online: Stylizacja paznokci 
Kurs online: Stylizacja paznokci 
59,00 zł
99,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy stylizacji paznokci z zaświadcz. ukończenia kursu za 59 zł z P&M Management Group (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz