Home Kategorie News Uwaga rząd ma nowy plan! Obowiązkowe szczepienia dla pracowników gastronomii i urzędników.
7.03K

Uwaga rząd ma nowy plan! Obowiązkowe szczepienia dla pracowników gastronomii i urzędników.

Uwaga rząd ma nowy plan! Obowiązkowe szczepienia dla pracowników gastronomii i urzędników.

– “Rada Medyczna zaproponowała premierowi objęcie obowiązkiem szczepień całej służby zdrowia, części urzędników oraz pracowników gastronomii” – stwierdzili dziennikarze RMF.FM.

– “Co na taką sugestię Mateusz Morawiecki? Ma się zastanowić. Pierwsze decyzje mają zostać podjęte jeszcze w tym tygodniu” – informuje dziennikarz Berenda.

Po pierwsze ma to być służba zdrowia. Chodzi nie tylko o lekarzy czy pielęgniarki, ale również o osoby pracujące na recepcji, o diagnostów, czy techników. Zasadniczo wszyscy są zgodni co do tego, że powinni oni być bezwzględnie zaszczepieni.

Pojawił się też pomysł, aby zaszczepić musieli się także urzędnicy państwowi i samorządowi. W końcu pracują oni przecież z interesantami. Ponadto, okazuje się, że jest pomysł o obowiązkowym szczepieniu pracowników gastronomii.

– “Prosiliśmy rząd o jasny przekaz o braku ewentualnych restrykcji epidemicznych dla zaszczepionych” – powiedziała wczoraj prof. Magdalena Marczyńska.

– “Naszym zdaniem po prostu trzeba to mówić jasno i wyraźnie – pokazując ewidentną korzyść. Ten kto się zaszczepił i zaszczepi, nie będzie podlegał restrykcjom w trakcie ewentualnych kolejnych fal zakażeń” – powiedziała prof. Marczyńska.

– “Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób można dotrzeć ze szczepionkami jeszcze bliżej obywateli. Wśród pomysłów jest dostarczenie jak największej liczby szczepionek do POZ, aby tam zdążyć zaszczepić jak najwięcej osób przed IV falą. Kolejny raz przekazaliśmy także, że naszym zdaniem szczepienia powinny być obowiązkowe wśród medyków. Rozmawialiśmy też o innych zawodach, które wymagają bezpośredniego kontaktu z ludźmi, jak i włączeniu się pracodawców w wymaganie od pracowników poddania się szczepieniu. Aby jednak tzw. paszporty covidowe mogły być obowiązujące, stosowane w Polsce i aby ktoś mógł wymagać ich okazania, potrzebne są zmiany ustawowe. Na taką nowelizację przepisów liczymy” – wskazała prof. Marczyńska.

Mają 3 razy więcej zakażeń Covid-19 niż Polska. Co robią? Luzują obostrzenia.

Źródło: RMF 24

Gorący Potok: strefa basenowa
Gorący Potok: strefa basenowa
29,00 zł
39,00 zł
2 dni
do końca oferty!
Relaks w strefie basenowej dla 1 osoby od 29 zł w Gorącym Potoku w Szaflarach

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz