Home Kategorie News Premier Morawiecki podał pilną wiadomość. Zapowiedział utworzenie nowych służb.
2.94K

Premier Morawiecki podał pilną wiadomość. Zapowiedział utworzenie nowych służb.

Premier Morawiecki podał pilną wiadomość. Zapowiedział utworzenie nowych służb.

Premier Morawiecki na konferencji z ministrem Mariuszem Kamińskim zapowiedzieli utworzenie nowych służb. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ma zareagować na ataki hakerskie w Polsce.

– “Nie ma dnia, żebyśmy nie słyszeli o jakiś cyberatakach ze świata, najczęściej sterowanych z Rosji. Cyberprzestępczość to plaga XXI wieku […] Tworzymy służbę, która specjalnie będzie zajmować się problemami cyberprzestępczości” – oznajmił szef rządu.

– “Będzie obowiązywała zupełnie oddzielna ścieżka naboru do służby i zupełnie oddzielna siatka płac. To musi być służba atrakcyjna, przyciągająca ludzi z rynku. Takich, którzy chcą stabilnej, interesującej i niezwykle ważnej pracy” – stwierdził minister spraw wewnętrznych i administracji.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się również o powstaniu specjalnego funduszu cyberbezpieczeństwa. Jak sugeruje sama nazwa, jego środki zasilą szeroko rozumianą walkę z tego typu atakami. Uważacie, że będziemy ta służba w stanie walczyć w odpowiedni sposób z cyberprzestępczością, która rozwija się w zastraszającym tempie?

Awantura podczas nagrywania Kuchennych Rewolucji.

Źródło: goniec

Treningi wyszczuplające
Treningi wyszczuplające
48,00 zł
75,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Treningi wyszczuplające: karnet na 5 wejść od 48 zł w Fabryka Endorfiny w Bielsku-Białej (do -37%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz