Home Kategorie Ludzie Najpierw dom opieki, a teraz kolejne złe wieści. Emerytura Jerzego Płońskiego szokuje.
14.34K

Najpierw dom opieki, a teraz kolejne złe wieści. Emerytura Jerzego Płońskiego szokuje.

Najpierw dom opieki, a teraz kolejne złe wieści. Emerytura Jerzego Płońskiego szokuje.

Od niedawna Jerzy Połomski mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie posiada wszystko, co do życia mu potrzeba. Jednak jego emerytura, jest koszmarna.

Co miesiąc piosenkarz ma inkasować zaledwie 1600 zł. To za mało nawet na to, żeby opłacić miejsce zamieszkania, które obecnie jest jego domem.

Mogłoby się wydawać, że za ponad 60 lat spędzonych na scenie Jerzy Połomski otrzymuje wysoką emeryturę, jednak prawda jest całkiem inna. Jednakże, to tak nie działa, niestety dla niego.

Powodem niskiego świadczenia emerytalnego, jakie co miesiąc pobiera Jerzy Połomski jest fakt, iż w swojej karierze zawodowej bardzo rzadko odprowadzał składki do ZUS-u. Nie pracował też na etacie, to normalne dla wielu artystów.

Według „Super Expressu” legendarnemu piosenkarzowi wypłacane jest 1600 zł emerytury, co nie wystarcza nawet na jego pobyt w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. To naprawdę zła sytuacja dla tego piosenkarza, który przecież jest legendą.

– “Jak to możliwe, że są w naszym kraju osoby, które dostają na starość 350 miesięcznie? Serce się kraje. Ja i tak mam szczęście, bo dostaję 1500 zł” – czytamy.

W Domu Weteranów Artystów Scen Polskich ma zapewnione wszystko, czego do życia mu potrzeba. Ubrania, posiłki, opiekę. Co jednak z tego, skoro go na to nie stać?

Lockdown tylko dla niezaszczepionych? Wicerzecznik PiS, dał jasno do zrozumienia!

Źródło: swiatgwiazd.pl

Vitalia – platforma do odchudzania
Vitalia – platforma do odchudzania
49,00 zł
79,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Dopasowana dieta online (5 rodzajów) z opieką dietetyka z Vitalia.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz