Home Kategorie Poruszające Tragedia nad Bałtykiem. Służby nie dały rady im pomóc. Nie żyje ojciec i syn.

Tragedia nad Bałtykiem. Służby nie dały rady im pomóc. Nie żyje ojciec i syn.

Tragedia nad Bałtykiem. Służby nie dały rady im pomóc. Nie żyje ojciec i syn.

Wczoraj tuż przed godziną 11:00 pomorskie służby zostały powiadomione o zaginięciu dwóch mężczyzn, którzy kąpali się w Bałtyku na wysokości wejścia nr 16 na plażę w Rozewiu.

Po dwóch godzinach poszukiwań odnaleziono ciało 50-latka. 22-latka, wciąż jednak uznaje się za zaginionego. O zniknięciu męża i syna poinformowała ratowników przerażona mieszkanka Częstochowy. Straciła ona ich z oczu, na niestrzeżonej pracy i poszukiwała zaginionych członków rodziny.

Rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck potwierdził, że zgłoszenie w tej sprawie dotarło do pomorskich służb o godzinie 10:45. Ratownicy natychmiast zostali wysłani w wskazane przez kobietę miejsce.

W poszukiwaniach na Morzu Bałtyckim udział brali strażacy, ratownicy WOPR i SAR oraz policjanci. W akcji wykorzystano nawet  śmigłowiec marynarki wojennej.

Po dwóch godzinach służby odnalazły dryfujące ciało 50-letniego mężczyzny.

50-latek został wyciągnięty na brzeg, jednak nie wykazywał czynności życiowych. Służby podjęły reanimację, jednak medycy nie zdołali uratować mu życia. Poszukiwania syna trwały nadal, niestety służbom nie udało się go odnaleźć.

– “Został on uznany za zaginionego” – przekazał rzecznik SAR, cytowany Radio Zet.

– “Pamiętajmy, że nad Morzem Bałtyckim bardzo zdradliwe i szczególnie niebezpieczne są tzw. prądy wsteczne, które w wielu przypadkach doprowadzają do tragedii” – tłumaczyła sierż. Monika Mularska.

Źródło: goniec, twitter

 

Przegląd auta z geometrią kół
Przegląd auta z geometrią kół
74,99 zł
110,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Przegląd auta z geometrią kół od 74,99 zł w Autotest Polska – 8 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz