Home Kategorie Życie Twarde żądania Koalicji Miast Zmotoryzowanych. Na rower bez OC i egzaminu nie wsiądziesz.

Twarde żądania Koalicji Miast Zmotoryzowanych. Na rower bez OC i egzaminu nie wsiądziesz.

Twarde żądania Koalicji Miast Zmotoryzowanych. Na rower bez OC i egzaminu nie wsiądziesz.

Społecznicy zrzeszeni w Koalicji Miast Zmotoryzowanych chcą surowych kar dla rowerzystów łamiących przepisy. Chcą egzaminów i OC dla rowerzystów.

– “Zwracamy się z wnioskiem o podjęcie skutecznych działań wobec osób jeżdżących na rowerach, tj: po chodnikach, przejściach dla pieszych, na świecącym się czerwonym świetle. W ostatnich tygodniach na polskich ulicach dochodzi do coraz większej liczby wypadków z udziałem pieszych, którzy są potrącani przez szybko jeżdżących rowerzystów. Skutkiem tego jest również śmierć pieszych. Sprawca – rowerzysta często ucieka z miejsca wypadku. Dopiero po intensywnej pracy policji istnieje możliwość odnalezienia sprawcy, który zbiegł i nie udzielił pomocy osobie poszkodowanej” – napisali w oświadczeniu.

Jak podkreślają inicjatorzy, tylko kary w postaci wysokich mandatów zdyscyplinują rowerzystów do bezpiecznego poruszania się po ulicach. To jest niezwykle ważne, ponieważ obecnie hulajnogi i rowery, są bardzo dużym zagrożeniem, dla bezpieczeństwa na drodze.

Zdaniem Koalicji Miast Zmotoryzowanych bezkarność rowerzystów w przyszłości może przełożyć się na ignorowanie prawa o ruchu drogowym. Trudno się zresztą dziwić.

MSWiA na razie nie odniosło się do apelu, który został wysłany do resortu.  Problemem jest również to, że wiele osób korzysta z hulajnóg i rowerów po alkoholu. Trzeba to ukrócić.

Koronawirus raport 31.07.2021. Pierwszy wzrost zakażeń od dawna.

Źródło: moto.pl

Zabiegi na ciało
Zabiegi na ciało
69,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Aromatyczne zabiegi na ciało od 69,99 zł i więcej w Centrum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz