Home Kategorie Poruszające Rasistowski atak na polskich piłkarzy ze strony niemieckich kibiców! Doszło do interwencji ambasady.

Rasistowski atak na polskich piłkarzy ze strony niemieckich kibiców! Doszło do interwencji ambasady.

Rasistowski atak na polskich piłkarzy ze strony niemieckich kibiców! Doszło do interwencji ambasady.

– “To, co wydarzyło się na boisku Liberty nie mieści mi się w głowie. Jest to nie pierwszy raz, kiedy jesteśmy obrażani, wyzywani a do tego bici. Szala goryczy się przelała” – mówiono.

– “Grałem trochę w piłkę i w wyższych i niższych ligach, jestem trenerem obecnie i muszę mieć na uwadze, że reprezentuję klub, drużynę, a przede wszystkim siebie. To, co wydarzyło się na boisku Liberty nie mieści mi się w głowie. Jest to nie pierwszy raz, kiedy jesteśmy obrażani, wyzywani a do tego bici. Szala goryczy się przelała. Rasizm ze strony kibiców przeciwnika, wbiegających na boisko i na naszą strefę trenerską – krzyczących wulgarnie na nas, do mnie i że “tutaj są Niemcy” – napisał trener Sławomir Czajkowski na prywatnej grupie na Facebooku.

– “Pierwszy raz w życiu przerwałem mecz jako trener, prosząc o to panią sędzinę, która po prostu nie radziła sobie z naciskiem przeciwnika i krzykami. Co do jej pracy nie mam zastrzeżeń.“- wskazał szkoleniowiec.

– “Co do błędów zawodników, ponoszę odpowiedzialność, ale nie pozwolę na ich obrażanie, bicie i rasistowskie wyzwiska, że tutaj są Niemcy. To nie ma nic wspólnego z piłką i sportem. Muszę chronić Was i dobro klubu oraz orzełka na piersi. To, że mnie zbesztali z gnojem to swoją drogą” – dodał.

– “Rywale wyrównali na 2:2, ich piłkarz chciał szybko wyjąć piłkę z siatki, my chcieliśmy spowolnić, więc ten zawodnik zaczął dusić naszego. Wywiązała się szarpanina. Drugi trener przeciwników zaczął krzyczeć w naszym kierunku: „Ch.. wam w d…”, „Wyj..ię wasze matki” oraz „tu są Niemcy”. To, podobnie jak nazwisko piłkarza, który dusił naszego nie znalazło się w protokole.” – powiedział portalowi tvp.info Michał Wosch z FC Polonia.

– “Skontaktowała się z nami ambasada w Berlinie i spytała, czy chcemy, żeby zajęli się tą sprawą. Porozmawiamy z chłopakami i podejmiemy decyzję. Na razie sprawą ma zająć się sąd sportowy. Dzwonili już do mnie dziennikarze lokalnej gazety, pojawiła się relacja, ale ani słowa o duszeniu i rasistowskim ataku” – zwrócił uwagę Michał Wosch.

Koronawirus raport 31.07.2021. Pierwszy wzrost zakażeń od dawna.

Źródło: tysol.pl

 

Wybrany tajski masaż
Wybrany tajski masaż
119,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Masaż tajski klasyczny od 109,99 zł i więcej w salonie Thai Maliwan

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz