Home Kategorie Porady Możesz dostać mandat w wysokości 1500 PLN, jeżeli będziesz to robił na własnym balkonie. Nie chodzi tu o palenie.

Możesz dostać mandat w wysokości 1500 PLN, jeżeli będziesz to robił na własnym balkonie. Nie chodzi tu o palenie.

Możesz dostać mandat w wysokości 1500 PLN, jeżeli będziesz to robił na własnym balkonie. Nie chodzi tu o palenie.

Tegoroczna fala upałów sprawiła, że wiele osób zaczęło zastanawiać się, w jaki sposób skorzystać ze słońca, a jednocześnie być w domu. Odpowiedź? Balkon, ale musicie być ostrożni.

Balkon w mieszkaniu jest przestrzenią prywatną, jednak istnieją przepisy regulujące zasady korzystania z niego. Jeżeli je zignorujecie, to narażacie się na karę.

– “Istnieje […] pewien przepis, tj. artykuł 140 Kodeksu wykroczeń, który stanowi o tzw. nieobyczajnych wybrykach” – tłumaczy prawniczka.

Przepis traktuje o powodowaniu publicznego zgorszenia, które obarczone jest ryzykiem ukarania naganą, aresztem czy grzywną w wysokości nawet 15000 PLN.

Nieobyczajne wybryki mogą mieć różny charakter i obejmować m.in. opalanie się topless na balkonie. To, czy zostaniemy za to ukarani, zależy jednak od tego jak widoczny jest balkon. Jeżeli nas nie widać, to nie ma problemu.

Jeżeli ktoś nas zauważy, to może zawiadomić służby. Zawiadomiona o sprawie policja lub straż miejska może wówczas skierować wniosek do sądu o ukaranie nas za opisane już nieobyczajne zachowanie.

Sceny jak z horroru. Mężczyzna zmartwychwstał podczas swojego pogrzebu.

Źródło: goniec.pl

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz