Home Kategorie Poruszające Wiemy kim była 19-latka rozjechana przez autobus w Katowicach. Szokujące ustalenia.

Wiemy kim była 19-latka rozjechana przez autobus w Katowicach. Szokujące ustalenia.

Kim była 19-letnia kobieta potrącona przez autobus? To pytanie zadają sobie wszyscy ludzie poruszeni tą tragedią, która miała miejsce w Katowicach.

Wczorajszy wypadek, do którego doszło w Katowicach wstrząsnął opinią publiczną. O poranku kierowca autobusu śmiertelnie potrącił 19-letnią kobietę.

Wszystko miało miejsce przed 6:00 niedaleko skrzyżowania ul. Mickiewicza i Stawowej, gdzie spotkały się tłumy wrogo nastawionych do siebie młodych ludzi. Zgromadzenie zablokowało jezdnię, co uniemożliwiło przejazd autobusowi linii 910. Uczestnicy bójki nie zwracali uwagi na to, że 31-letni kierowca autobusu trąbi na nich i kontynuowali bijatykę. W końcu zdenerwowany kierowca ruszył, rozganiając tłum. Niestety, zaangażowana w łagodzenie sporu 19-latka nie zauważyła znajdującego się za nią pojazdu i wpadła pod koła. Zmarła na miejscu.

Niedługo po wypadku na jaw wyszło, że młoda kobieta była matką. Według ustaleń Super Expressu miała dzieci w wieku 2 lat i 7 miesięcy. Mieszkała w Świętochłowicach.

Prezydent miasta, Daniel Beger opublikował kondolencje, w których znalazło się kilka informacji dotyczących wypadku.

– „Jestem głęboko poruszony porannym wydarzeniem w Katowicach, w którym tragicznie zginęła młoda mieszkanka naszego miasta. Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona.”

Na ten moment prezydent Świętochłowic oraz służby proszą o to, aby zbyt wcześnie nie osądzać incydentu z Katowic. Nagrania dostępne w sieci mówią jednak same za siebie. Widzimy na nich, że kierowca mimo tego, że widział tłum, nie zamierzał czekać aż się rozejdzie.

Ważne w całej sprawie są też działania chuliganów. Póki co nie podano publicznie jakie podłoże miała bijatyka. Nie można wykluczyć, że awanturnicy należą do środowisk kibolskich lub narkotykowych. Ciekawa jest też wyjątkowo wczesna pora, o której doszło do bójki.

Wiemy, że ofiara wypadku już gdy miała 17 lat urodziła dziecko. Wszyscy są przejęci tym, że jej 2-letnie i 7-miesięczne dzieci będą bez opieki. Prawdopodobnie niedługo dowiemy się, kto zajmie się maluchami.

Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi również w stosunku do sprawcy wypadku. Podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach stwierdziła, że śledczy analizują różne wątki.

– „Od wczoraj prowadzimy intensywne czynności wyjaśniające to zdarzenia. Wczoraj policjanci pracowali przez kilka godzin na miejscu zdarzenia, przesłuchiwali świadków. Dziś od godziny 8 rano wciąż są przesłuchiwani świadkowie […] Na wyniki toksykologii będziemy musieli poczekać, niewykluczone, że będą dopiero około wtorku, środy.”

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Katowice – Północ.

Koszmar w Katowicach. Kierowca autobusu rozjechał grupę ludzi. Nie żyje 19-latka.

Źródło: se.pl, dziennikzachodni.pl

Luksusowe pakiety spa
Luksusowe pakiety spa
79,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety spa: masaż ciała, mikrodermabrazja, stylizacja brwi i więcej od 79,99 zł w La Beauté Clinique

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
28
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz