Home Kategorie Poruszające Dramatyczne sceny. Trwa ucieczka z plaż. „Płomienie ogarnęły palmy. Straty są niewyobrażalne”.

Dramatyczne sceny. Trwa ucieczka z plaż. „Płomienie ogarnęły palmy. Straty są niewyobrażalne”.

Pożar zagroził miastu Pescara na wschodzie Włoch. Płomienie dotarły do domów. Ludzie uciekają z plaż, na których ogień ogarnął palmy.

Pożar w Pescarze niszczy południową część miasta. Płonie las sosnowy. Włoskie media przekazują informacje o dramatycznych scenach nad Adriatykiem. W rejon wysłano zespół medyczny, który ma pomóc poszkodowanym.

Straty są ogromne. Jak podaje dziennik la Repubblica, wśród rannych jest 5-letnia dziewczynka. Jej życiu na szczęście nie zagraża już niebezpieczeństwo. Do szpitala trafiły też dwie zakonnice, które mieszkały w budynku znajdującym się na terenie, gdzie dotarł ogień.

Służby ewakuowały dom spokojnej starości przy ul. Paolo De Cecco, Strażacy są wspierani przez helikoptery. Sytuacja określana jest jako bardzo trudna.

– „Pracujemy na pełnych obrotach. Głównym przeciwnikiem jest wiatr” – powiedział w rozmowie z la Repubblica burmistrz Pescary Carlo Masci, który koordynuje operacje gaszenia pożaru.

Ogromne pożary wybuchły też w rejonie Katanii i Palermo na Sycylii. W piątek ewakuowano 150 osób z zagrożonych płomieniami osad. Strażacy musieli interweniować 170 razy. Walka z ogniem trwałą wokół Palermo, gdzie do akcji użyto samolotów zrzucających wodę. W okolicznych osadach spłonęły setki hektarów lasów.

Pożary wybuchły też w rejonie Mesyny, Enny i Piazza Armerina. Karabinierzy wszczęli śledztwo w związku z podejrzeniem podpaleń. Lokalne władze zwróciły się do rządu Włoch o postawienie Obrony Cywilnej w stan mobilizacji.

Tragedia w Turcji. Płoną zwierzęta. „Ptaki latają z płomieniami na skrzydłach” [ZDJĘCIA]

Źródło: PAP, la Repubblica

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
59,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Mezoterapia igłowa okolic oka (od 59 zł) lub głowy (od 89 zł) i więcej opcji w Wellenss & Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz