Home Kategorie Zdrowie Wstrząsające sceny nad Morzem Bałtyckim. „Jesteście zabójcami”.

Wstrząsające sceny nad Morzem Bałtyckim. „Jesteście zabójcami”.

Wstrząsające sceny nad Morzem Bałtyckim. „Jesteście zabójcami”.

Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus stojący na bulwarze w Gdyni. Grupa kilkunastu osób otoczyła autobus i krzyczała: “Jesteście zabójcami” oraz “Jesteście dziećmi doktora Mengele”.

Do zdarzenia doszło 31 lipca na gdyńskim bulwarze. Grupa przeciwników szczepionek zebrała się przy szczepionkobusie i krzyczała “Jesteście zabójcami” oraz “Jesteście dziećmi doktora Mengele”.

– „Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją. W szczepionkobusie były prawie same kobiety i nie czuły się bezpiecznie. Dziewczyny wezwały policję, która przyjechała na miejsce i asystowała podczas naszej pracy. Normalnie mamy otwarte drzwi w szczepionkobusie, a tego dnia musiały być zamknięte, by nie było jakiegoś zagrożenia dla medyków i osób chętnych do szczepienia” – powiedziała Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Szpitali Pomorskich.

– „Miejsca, gdzie szczepimy nie są tajemnicą, bo upubliczniamy te informacje. W ten weekend szczepiliśmy jeszcze w Sierakowicach i Sulęczynie na Kaszubach, ale takich sytuacji nie było. Wcześniej informujemy policję i mamy asystę, jeśli jest taka potrzeba. Miejsc szczepień pomagają pilnować również strażacy. Staramy się, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie podczas szczepienia” – tłumaczyła Pisarewicz. Dodała, że akcja antyszczepionkowców musiała być wcześniej przygotowana.

W lipcu gdyński szczepionkobus rozpoczął kursowanie po mieście. Mieszkańcy i turyści mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić preparatem Pfizer czy Johnson&Johnson. W szczepionkobusie nie wymaga się wcześniejszej rejestracji i umawiania wizyty.

Szokujące zeznania kierowcy, który przejechał 19-latkę. „Obawiał się o swoje życie”.

Źródło: PAP

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
179,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz