Home Kategorie Poruszające Koszmar. Policjanci pomylili spalone ciało z manekinem. Wyrzucili je do śmieci.

Koszmar. Policjanci pomylili spalone ciało z manekinem. Wyrzucili je do śmieci.

Koszmar. Policjanci pomylili spalone ciało z manekinem. Wyrzucili je do śmieci.

Do szokującej pomyłki doszło w prowincji Quebec w Kanadzie. Strażacy i policjanci przyjechali na miejsce pożaru. Od świadków dowiedzieli się, że ktoś podpalił manekina z silikonu.

O szczegółach akcji podczas konferencji prasowej powiedzieli szefowie lokalnej policji i straży pożarnej, przepraszając za całą sytuację.

Do pomyłki doszło w zeszły piątek. Około 10:00 strażacy otrzymali informację o niewielkim pożarze na Cabana Street w Sherbrooke.

– „Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, świadkowie wytłumaczyli im, że ktoś podpalił manekina z silikonu. Strażacy poprosili o pomoc policję” – tłumaczył Danny McConnel, szef lokalnej policji.

– „Po ugaszeniu i wspólnych ustaleniach, zgodzono się, że manekin zostanie wyrzucony do kontenera przy komendzie w Sherbrooke. Nie mają do niego dostępu osoby postronne” – tłumaczył McConnel.

Około 14:15 na policję wpłynęło zawiadomienie o zaginionej osobie. Mężczyzna szukał swojej partnerki. Policjanci namierzyli jej telefon. Odnaleziono go w pustym samochodzie niedaleko Cabana Street.

Jeden z policjantów, który interweniował w sprawie pożaru, skojarzył fakty. Po wyjęciu „manekina” z kontenera, okazało się, że to zwłoki zaginionej.

– „Oczywiście przepraszamy za całą sytuację. Zapewniamy, że rodzina kobiety jest informowana o każdym kluczowym aspekcie dochodzenia” – przekazał McConnel, dodając, że “funkcjonariusze są myślami z rodziną, partnerem i dziećmi kobiety”.

Szef straży pożarnej Stéphane Simoneau przyznał, że jest w szoku po tym, co się stało. Interweniujący strażacy trafili pod opiekę psychologa.

Na pytanie o to, jak doszło do pomyłki, w rozmowie ze stacją CBC starał się odpowiedzieć patolog dr Robert Nicholson. Powiedział, że spalone ciało znacznie traci na wadze przez wyparowanie wody.

– „Osoba ważąca ok. 70 kg po spaleniu będzie ważyła mniej niż 30 kg. Jeżeli ktoś jest mocno poparzony, to nie wygląda już jak normalna osoba. Cała sytuacja z pewnością nie była celowa” – zapewniał.

Śmierć kobiety zakwalifikowano jako “podejrzaną”. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Szokujące zeznania kierowcy, który przejechał 19-latkę. „Obawiał się o swoje życie”.

Źródło: CBC News

Kompleksowa pielęgnacja cery
Kompleksowa pielęgnacja cery
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie twarzy za 69,99 zł i więcej w centrum Katrin w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz