Home Kategorie News PILNE! W Zamościu podpalono punkt szczepień i siedzibę sanepidu.

PILNE! W Zamościu podpalono punkt szczepień i siedzibę sanepidu.

PILNE! W Zamościu podpalono punkt szczepień i siedzibę sanepidu.

W Zamościu została podpalona stacja epidemiologiczna i punkt szczepień – przekazał premier Morawiecki. Dodał, że do tego typu działań będą podchodzić surowo.

W trakcie konferencji prasowej premier przekazał, że w nocy z 1 na 2 sierpnia w Zamościu doszło do „bandyckiego aktu”.

– „Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień” – powiedział premier.

– „Drodzy rodacy, szczepienia są zaporą przed Covid-19, przed czwartą falą. One przebiegają w tempie dzisiaj wolniejszym, a infrastruktura, która jest utrzymywana, potrzebna jest po to, żeby – jak wierzę – z powrotem ludzie zainteresowali się całym programem sczepień” – mówił szef rządu.

– „To bardzo ważne, żeby zatrzymać czwartą fale, dlatego z różnych względów, ale także ze względu na to, że cały program szczepień i wszystkie osoby, które są zaangażowane w program szczepień, dbają o ludzkie życie, dbają o to, żeby nie doszło do kolejnej fali, będziemy niezwykle surowo podchodzić do tego typu aktów, jakie miały miejsce w Grodzisku Mazowieckim” – dodał premier.

Przypomnijmy, niedawno w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury między antyszczepionkowcami, którzy chcieli wejść do środka oraz pracownikami punktu. Musiała interweniować policja. Dwie osoby zostały aresztowane.

Do sprawy z Grodziska w trakcie konferencji odniósł się Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

– „Poleciłem Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie powołanie specjalnej grupy operacyjno-dochodzeniowej, która już zajmuje się tą sprawą” – podkreślił.

– „Mamy zabezpieczone monitoringi. Prowadzimy bardzo intensywne czynności zmierzające do spersonalizowania, ustalenia i zatrzymania sprawcy tego niezwykle bulwersującego, bandyckiego ataku” – dodał gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Wstrząsające sceny nad Morzem Bałtyckim. „Jesteście zabójcami”.

Źródło: PAP

Bilety do Parku Ogrodzieniec
Bilety do Parku Ogrodzieniec
49,99 zł
55,00 zł
38 dni
do końca oferty!
Bilet do 4 parków rozrywki od 49,99 zł w Parku Ogrodzieniec

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz