Home Kategorie Poruszające Nowy Dwór Gdański. Bohaterska kobieta wskoczyła do rzeki i uratowała małe kotki.

Nowy Dwór Gdański. Bohaterska kobieta wskoczyła do rzeki i uratowała małe kotki.

Bohaterska kobieta uratowała dwa koty, które wcześniej inna kobieta wrzuciła do rzeki Tuga w Nowym Dworze Gdańskim w plastikowym worku. Niestety, jedno ze zwierząt nie przeżyło.

1 sierpnia około 20:30 w Nowym Dworze Gdańskim 67-letnia kobieta wrzuciła do rzeki Tuga plastikową reklamówkę, w której były trzy kocięta. Chwilę później przeraźliwy pisk zwierząt usłyszały będące nieopodal dzieci, które wezwały na pomoc strażaków.

W trakcie ich akcji przechodząca w tym miejscu kobieta zobaczyła unoszącą się na wodzie reklamówkę. Nie wahała się ani chwili. Rozebrała się i wskoczyła do rzeki. Bohaterka wyciągnęła zwierzęta z wody. Udało się jej uratować dwa z nich. Zabrała je ze sobą do domu. Niestety, trzeci z maluchów nie przeżył.

– „Kobieta, która spacerowała deptakiem z czteroletnią córką i psem, zwróciła uwagę na zdarzenie. Ściągnęła sukienkę, natychmiast wskoczyła do wody i uratowała kotki” – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską sierż. szt. Karolina Figiel z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Całe zajście zarejestrowała kamera monitoringu. Dzięki temu udało się odnaleźć wyrodną właścicielkę zwierząt. 67-latka z Nowego Dworu Gdańskiego została zatrzymana i będzie odpowiadać za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Za to grozi jej do 5 lat więzienia.

Kierowca autobusu powiedział, dlaczego rozjechał 19-latkę. Wcześniej nikt o tym nawet nie pomyślał.

Źródło: WP, YouTube

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
199,99 zł
300,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Lot paralotnią ze szkoleniem (199,99 zł) i nagraniem wideo (od 219,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz