Home Kategorie Zdrowie Niepokojące zdjęcia rentgenowskie. Pokazują jak działają szczepionki.
14.28K

Niepokojące zdjęcia rentgenowskie. Pokazują jak działają szczepionki.

Pewien amerykański lekarz, który zajmuje się pacjentami zakażonymi koronawirusem, podzielił się zdjęciami rentgenowskimi chorych. Na jednym z nich widzimy płuca osoby zaszczepionej, a na drugim płuca osoby, która nie przyjęła szczepionki.

Lekarz udostępnił dwa zdjęcia rentgenowskie płuc ludzi zakażonych koronawirusem. Jeden z pacjentów był zaszczepiony, a drugi nie. Różnica w przebiegu choroby była ogromna.

Dr Ghassan Kamel pracuje w SSM Health Saint Louis University Hospital w Missouri. Od marca opiekuje się chorymi na COVID-19. Aby zachęcić ludzi do szczepień, podzielił się zdjęciami chorych płuc, na których widać, jaki wpływ ma na nie szczepionka.

Na zdjęciu zaszczepionego chorego nie widać żadnych niepokojących zmian. Z kolei osoba niezaszczepiona i zakażona ma zabielone płuca. Ekspert wyjaśnia, że to zmętnienie płuc, czyli zacienienia typu mlecznego szkła, które widać dopiero na skanach tomografu komputerowego.

Zmętnienie płuc zwykle wskazuje na to, że są one wypełnione np. płynem. To może utrudniać oddychanie i prowadzić do o wiele poważniejszych przypadłości.

Dr Kamel stwierdził, że osoby ze zmętnieniem płuc, częściej wymagają pomocy lekarskiej. Częściej trafiają też na OIOM i wymagają podłączenia do respiratora. Lekarz dodał, że prawdopodobnie gdyby zaszczepiony trafił do szpitala, nie wymagałby takiej pomocy.

– „Mogą wymagać respiratora lub zostać zaintubowani i zasadniczo podtrzymywania życia. Jeśli nie lubisz nosić maski to z pewnością nie spodoba ci się respirator” – powiedział Kamel dla stacji KSDK.

Szok! Zdjęcie zmasakrowanych zwłok 19-latki potrąconej w Katowicach wyciekło do sieci.

Źródło: mirror.co.uk

Park Miniatur, Warownia i Lunapark
Park Miniatur, Warownia i Lunapark
40,50 zł
45,00 zł
31 dni
do końca oferty!
Od 40,50 zł: jednodniowy bilet wstępu do Parku Miniatur Świat Marzeń, Średniowiecznej Warowni Inwałd i Lunaparku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz