Home Kategorie Film Nie żyje znany polski aktor. Zmarł na wakacjach w Grecji.

Nie żyje znany polski aktor. Zmarł na wakacjach w Grecji.

Nie żyje znany polski aktor. Zmarł na wakacjach w Grecji.

Nie żyje Kazimierz Czapla. Informacje o śmierci aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego przekazał dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Czapla miał 70 lat.

Kazimierz Czapla był świetnie znany polskim widzom i miłośnikom teatru. Wiadomość o śmierci artysty przekazał dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej Witold Mazurkiewicz. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie aktora i krótka informacja. Miał 70 lat.

– „Z ogromnym bólem i niedowierzaniem zawiadamiam, że odszedł od nas nasz wielki przyjaciel, wielki artysta i człowiek, aktor… Kaziu Czapla… W imieniu całej teatralnej rodziny Witek Mazurkiewicz” – czytamy.

Jak przekazuje radiobielsko.pl, aktor zmarł w trakcie urlopu w Grecji, prawdopodobnie na plaży. Oficjalna przyczyna śmierci nie jest znana.

– „Nie ma słów, które mogą opisać mojego wieloletniego przyjaciela… Ikona… Są takie banalne frazesy, że nie ma ludzi nie do zastąpienia. Ten fakt pokazuje, że to nieprawda. Kazik jest – ciągle będę mówił, że jest – nie do zastąpienia w teatrze. Wielki człowiek, wielki artysta, przyjaciel młodych ludzi, nas starszych również… Długo będziemy dochodzić do siebie po tym fakcie” – przekazał dyrektor teatru w rozmowie z Radio Bielsko.

Na wiadomość o śmierci Kazimierza Czapli zareagował też prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Wymienił najważniejsze osiągnięcia i wyróżnienia aktora.

– „Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość, że odszedł od nas aktor wybitny, wielki człowiek – Kazimierz Czapla… Od początku swojej kariery nieprzerwanie związany z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Wystąpił w wielu rolach teatralnych, telewizyjnych, a także w słuchowiskach radiowych. Dwukrotny laureat nagrody Złota Maska oraz nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W 2005 r. otrzymał Ikara za wybitną działalność w dziedzinie kultury i sztuki. Podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” w 2008 r. otrzymał wyróżnienie aktorskie.  W 2015 r. odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze. Będziemy pamiętać…” – przekazał na Facebooku.

Kazimierz Czapla występował nie tylko w teatrze, ale także na ekranie. Pojawił się między innymi w takich filmach, jak „Młyn”, „Blisko coraz bliżej”, „Polski darmozjad” czy „Bez iluzji”. Młodsi widzowie mogą także kojarzyć jego głos – aktor dubbingował animowane postacie w takich bajkach, jak „Kuba i Śruba” czy „Gwiazda Kopernika”.

Laureatka nagrody Nobla postrzelona przez talibów. „Otwórzcie granice dla afgańskich uchodźców”.

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz