Home Kategorie Życie Rodzina 34-letniego Bartka dostałą wyniki sekcji. „Wiele naszych podejrzeń się potwierdziło”.
3.92K

Rodzina 34-letniego Bartka dostałą wyniki sekcji. „Wiele naszych podejrzeń się potwierdziło”.

Rodzina 34-letniego Bartka dostałą wyniki sekcji. „Wiele naszych podejrzeń się potwierdziło”.

Pełnomocnicy rodziny 34-letniego Bartka z Lubina, który zmarł po interwencji policji, dostali kopię wyników sekcji zwłok mężczyzny. Jak mówią, prokuratura zabroniła im je udostępnić.

34-letni Bartek zmarł po interwencji policji 6 sierpnia w Lubinie. Śledztwo prowadziła tamtejsza prokuratura, ale rodzina mężczyzny nie była zadowolona z pracy śledczych. Aby uniknąć zarzutów dotyczących braku bezstronności prokuratorów, śledztwo zostało przeniesione poza region wrocławski. Sprawą wtedy zajęła się Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Po sekcji zwłok, która odbyła się w sierpniu w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, biegli nie byli w stanie ustalić, co było przyczyną śmierci mężczyzny. Z kolei pełnomocnicy rodziny powołując się na pielęgniarkę ze szpitala, do którego przywieziono 34-latka, stwierdzili, że jego krtań była zmiażdżona, a śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia.

Jak przekazuje Onet, rodzina otrzymała już kopię pierwszej sekcji. Pełnomocnicy nie mogą jej jednak udostępnić, gdyż zabrania tego prokuratura.

– „Niemniej jednak jesteśmy z tej sekcji bardzo zadowoleni. Wiele naszych podejrzeń się potwierdziło” – zdradził w rozmowie z Onetem Wojciech Kasprzyk, jeden z pełnomocników rodziców Bartka. Nie potwierdził jednak, czy biegłym udało się ustalić przyczynę zgonu.

Rodzice zmarłego mężczyzny działali na własną rękę, aby wyjaśnić okoliczności śmierci syna. Za granicą zlecili kolejną sekcję zwłok. Nadal jednak czekają na opinię, która być może będzie znana pod koniec tygodnia. Oprócz tego konsultowali się też ze specjalistami, których poprosili o ocenę przypadku śmierci 34-latka. Pełnomocnicy Rodziny przekazali dziennikarzom, że mogło dojść do asfiksji pozycyjnej, czyli uduszenia, a w efekcie śmierci mózgu.

Ciała zaginionych 13-latek wisiały na drzewie. Makabryczna relacja świadka.

Źródło: Onet

Relaks i odprężenie: day spa
Relaks i odprężenie: day spa
99,99 zł
270,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet day spa od 99,99 zł w La Beauté Clinique

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz