Home Kategorie News Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Minister zdrowia wydał jednoznaczną deklarację.

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Minister zdrowia wydał jednoznaczną deklarację.

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Minister zdrowia wydał jednoznaczną deklarację.

Jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Minister dodał, że osoby zaszczepione “nie mogą ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych”.

Koronawirus w Polsce od jakiegoś czasu przyspiesza. 1 września MZ poinformowało o 366 nowych przypadkach, co jest najwyższą dobową liczbą przypadków od wielu tygodni.

Według ekspertów czwarta fala epidemii już dociera do naszego kraju. Nie dziwi więc, że coraz częściej mówi się o wprowadzenia obostrzeń. Temat ten został poruszony w rozmowie z ministrem zdrowia.

Niedzielski był pytany w Polsat News, czy jeśli będą wprowadzone obostrzenia związane ze wzrostem zachorowań na COVID-19, to czy osoby zaszczepione nie będą nimi objęte. Odpowiedź ministra była dość jednoznaczna.

– „Nie, nie będą nimi objęte. To jest bezpieczeństwo tych ludzi, w ramach wyboru. Nie mogą oni ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych ludzi.”

Dopytywany o to, czy jesienią idąc do restauracji lub kina trzeba będzie być zaszczepionym, nie był już tak dokładny. Powiedział jedynie, że „trzeba się szczepić”. Jak dodał minister, mają to sprawdzać organizatorzy czy właściciele restauracji.

– „Będą mieli prawo sprawdzać paszporty bądź certyfikaty covidowe” – zaznaczył Niedzielski.

Szczepienia na COVID-19 trwają w Polsce od grudnia 2020 roku. Do tej pory w pełni zaszczepionych zostało niemal 18,8 mln osób.

Ratownicy medyczni masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. Do chorych przyjeżdżają strażacy. „To jest katastrofa”.

Źródło: PAP

Czekoladowy rytuał na ciało
Czekoladowy rytuał na ciało
89,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Rytuał na ciało: czekoladowy lub różany za 89,99 zł w Studio Figura Jagody Wiśniewskiej - Bydgoszcz – tylko dla kobiet

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz