Home Kategorie Poruszające Wstrząsający widok w karetce pogotowia. „Pokazać to panu ministrowi”. Zdjęcia tylko dla osób o mocnych nerwach.

Wstrząsający widok w karetce pogotowia. „Pokazać to panu ministrowi”. Zdjęcia tylko dla osób o mocnych nerwach.

Na profilu „Ratownictwo Medyczne – łączy nas wspólna pasja” pojawiło się mocne zdjęcie z polskiej karetki.

– “W trakcie dyżuru widzimy tyle ludzkiego cierpienia i traumatycznych widoków, ile przeciętny Kowalski nie zobaczy przez całe życie” – czytamy pod zdjęciem.

Ratownicy medyczni w ten sposób chcą podkreślić jak ważny, a jednocześnie niedoceniany jest ich zawód.

Ratownicy medyczni chcą podwyżek. Coraz więcej decyduje się na złożenie wypowiedzenia. Z niemal całej Polski dochodzą wieści o tym, że ratownicy grupowo rzucają papierami. Nadal jednak chcieliby dialogu i decyzji rządu w sprawie wyższych wynagrodzeń.

Na facebookowym profilu “Ratownictwo Medyczne – łączy nas wspólna pasja”, który obserwuje ponad 120 tys. internautów ratownicy opublikowali apel.

– „To mówisz że miałeś/aś dzisiaj ciężki dzień w pracy? Ja też… Codziennie walczymy o ludzkie życie… Ministerstwo Zdrowia uważa nas za INNY ZAWÓD MEDYCZNY i adekwatnie nisko wynagradza. Drodzy pacjenci potrzebujemy waszego wsparcia! NIE WOLNO OSZCZĘDZAĆ NA LUDZKIM ZDROWIU. NIE WOLNO OSZCZĘDZAĆ NA SPECJALISTACH – ich brak zabija!” – czytamy w poście.

W poście zamieszczono też wstrząsające zdjęcie. Widać na nim wnętrze karetki, gdzie pełno jest krwi. Taki widok ratownicy medyczni znoszą na co dzień.

– “W trakcie dyżuru widzimy tyle ludzkiego cierpienia i traumatycznych widoków, ile przeciętny Kowalski nie zobaczy przez całe życie” – podkreślają ratownicy.

Pod postem wywiązała się burzliwa dyskusja. Internauci twierdzą, że ratownicy medyczni powinni zarabiać więcej, bo codziennie ratują życie wielu ludzi, niejednokrotnie narażając swoje.

– „Pokazać to panu ministrowi….niech oceni czy to “inny zawód medyczny”… może oceni, że trzeba posprzątać i zakwalifikuje ratowników medycznych do grupy sprzątających.”

– „Jesteście na pierwszej linii frontu. Niejednokrotnie narażacie swoje zdrowie i życie. To prawda nikt was nie docenia.”

– „Powinniście zarabiać więcej od lekarzy, bo za nim pacjent trafi w ręce lekarza, jest ratowany przez was, także gdyby nie wy ratownicy medyczni toby dużo ludzi zmarło, zanim dotarłoby do lekarza szacunek dla was i jestem z wami.”

– „Współczuję takich widoków nie jest to miłe dla oka.”

– „W moich oczach nie jesteście żadnym “innym zawodem medycznym”, tylko profesjonalnymi ratownikami medycznymi, bez których nie ma bezpieczeństwa. Dziękuję, dziękuję zawsze za Wasze poświęcenie!”

Ratownicy medyczni masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. Do chorych przyjeżdżają strażacy. „To jest katastrofa”.

Terapia antynikotynowa
Terapia antynikotynowa
39,99 zł
100,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Terapia antynikotynowa za pomocą biorezonansu od 39,99 zł w Medivital

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz