Home Kategorie Poruszające Tragiczna śmierć po interwencji policji. 25-latek “rażony gazem, okładany pałką oraz duszony”.

Tragiczna śmierć po interwencji policji. 25-latek “rażony gazem, okładany pałką oraz duszony”.

Tragiczna śmierć po interwencji policji. 25-latek “rażony gazem, okładany pałką oraz duszony”.

Śmierć 25-letniego Dmytry Nikiforenki przybliża Gazeta Wyborcza. Mężczyzna przebywał w izbie wytrzeźwień we Wrocławiu, gidze miał być “rażony gazem, okładany pięściami i pałką oraz duszony przez policjantów i pracownika izby”.

Zdarzenie opisane na łamach Gazety Wyborczej, miało miejsce 30 lipca we Wrocławiu. 25-letni Dmytro trafił do Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym po tym, jak zabrano go z przystanku autobusowego, Mężczyzna był pijany po imprezie z kolegami.

Policjanci zgarnęli go i zabrali do izby wytrzeźwień. Jak podaje Wyborcza, na miejscu są o godzinie 22:19, ale “z samochodu wyciągają Dmytrę dopiero o 22.27”.

– “Nie wiadomo, co działo się z nim w tym czasie. Za to do izby idzie, jakby był groźnym przestępcą: ręce skute z tyłu, wygięte przez funkcjonariuszy nad głowę, do tego jeden z nich dociska jego głowę do dołu” – donosi Jacek Harłukowicz.

Dodaje, że przed interwencją kamery, które policjanci mają na mundurach, zostały wyłączone.

Dziennikarz opisuje zapis z monitoringu, do którego dotarł. Pisze, że o godzinie 22:38 Ukrainiec zostaje posadzony na fotelu, a jeden z policjantów rozpina mu kajdanki.

– “Gdy Dmytro rozciąga ręce na boki i próbuje wstać, rzuca się na niego dwóch policjantów i dwóch pracowników izby. Powalają go na ziemię. Siedzą na nim w czwórkę, próbując ponownie spiąć kajdankami. Jeden z funkcjonariuszy przydusza głowę kolanem do podłogi” – relacjonuje “GW”.

– “O 22.40 policjanci wnoszą go do izolatki i próbują zapiąć w pasy. Zaczyna się półgodzinna katorga. Skrępowany Dmytro nie atakuje, napina się jednak, szarpie i próbuje oswobodzić. W pewnym momencie siedzi na nim już dziewięć osób” – opisuje dalej Harłukowicz.

25-latek miał być cały czas bity oraz podduszany przez funkcjonariuszy oraz pracowników izby. Przed 23:00 przestał się ruszać, a po 23:00 do sali weszli pielęgniarze z pogotowia ratunkowego. Niemal godzinę próbowali go reanimować. Niestety, bezskutecznie.

Jak pisze Harłukowicz, śledztwo dotyczące tego zdarzenia prowadzi Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

– “Nieoficjalnie udaje mi się jednak ustalić, że postępowanie po śmierci Ukraińca podczas interwencji policji prowadzone jest już nie w kierunku przekroczenia uprawnień, ale nieumyślnego spowodowania śmierci Dmytry Nikiforenki. Grozi za to pięć lat więzienia” – czytamy w “GW”.

W rozmowie z TOK FM rzecznik prokuratury zapewnia, że śledczy badają wszelkie okoliczności śmierci 25-latka.

– „Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci w dniu 30 lipca bieżącego roku, we Wrocławiu, młodego obywatela Ukrainy. Do zdarzenia miało dojść we wrocławskiej izbie wytrzeźwień” – informuje Orepuk.

– „W toku postępowania wyjaśniane są wszystkie okoliczności związane ze śmiercią tego młodego człowieka” – dodaje.

Ogromny pożar we Wrocławiu. Słychać było wybuchy [WIDEO]

Źródło: GW

Zostań Lordem lub Lady
Zostań Lordem lub Lady
29,99 zł
120,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Tytuł Lord lub Lady Chaol Ghleann (29,99 zł) z pamiątkowym folderem (59,99 zł) i więcej w Dunans Castle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz