Home Kategorie Ludzie Internauci są zażenowani. Zdjęcia Andrzeja Dudy obiegły sieć.

Internauci są zażenowani. Zdjęcia Andrzeja Dudy obiegły sieć.

Internauci są zażenowani. Zdjęcia Andrzeja Dudy obiegły sieć.

Prezydent kibicował polskiej reprezentacji w trakcie meczu z Albanią na Stadionie Narodowym. Kilka godzin wcześniej podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. Nie wszystkim się to spodobało.

3 września Andrzej Duda podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w części województw podlaskiego i lubelskiego. Decyzja związana jest z sytuacją na granicy z Białorusią.

Stan wyjątkowy został wprowadzony w 115 przygranicznych miejscowości w woj. podlaskim i 68 miejscowościach w woj. lubelskim. Na tym obszarze zawieszono m.in. zgromadzenia i imprezy masowe.

Tego samego dnia reprezentacja Polski zmierzyła się z Albanią w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata. Na trybunach zjawił się też Andrzej Duda, który dopingował naszych.

Wiele osób zauważyło pewien zgrzyt w tej sytuacji. Pod postem na Twitterze, gdzie Duda gratulował naszej reprezentacji wygranej, pojawiło się wiele krytycznych komentarzy.

Ludzie wypominają prezydentowi, że sam bawił się na sportowej imprezie, podczas gdy część obywateli ma ograniczone wolności oraz prawa człowieka i obywatela.

– „A nie uważa pan, że jest to co najmniej nietaktem, że po ograniczeniu swobody części obywateli swoim rozporządzeniem głowa państwa idzie sobie na meczyk?” – zapytała jedna z internautek.

– „KE grozi Polsce wstrzymaniem funduszy, kryzys na granicy, opozycja anty-patriotyczna niszczy Polskę, a w tym czasie Pierwszy Obywatel funkcjonuje w innym świecie. Bal na Titanicu…” – skomentowała inna osoba.

– „Czuję zażenowanie tym wpisem. Tak po ludzku. Po południu wprowadził Pan stan wyjątkowy. Wieczorem bawi się na meczu reprezentacji. To już nie jest niezręczność sytuacji to kompromitacja urzędu.”

Do sprawy odniosły się też ważne osobistości ze świata polityki, publicystyki czy show-biznesu. Dziennikarz Wyborczej Bartosz Wieliński dosadnie ocenił zachowanie Dudy.

– „Andrzej Duda nie poinformował wczoraj osobiście obywateli o wprowadzeniu pierwszego w historii III RP stan wyjątkowo. Poszedł za to na mecz. A dziś od rana komentuje wyniki sportowe… To bezwstydna prezydentura w głębokim kryzysie intelektualnym” – napisał na Twitterze.

Komentarzem w tej sprawie podzieliła się też m.in. Karolina Hytrek-Prosiecka, była dziennikarka TVN oraz Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050.

– „Mam pewien problem wizerunkowy z tym, że Prezydent wprowadza stan wyjątkowy, którego nie ogłasza osobiście, ale tego samego dnia osobiście i radośnie otwiera centrum folkloru polskiego, a potem idzie na mecz. Wygląda to trochę niepoważnie” – napisała Hytrek-Prosiecka na Twitterze.

– „Stan wyjątkowy jest potrzebny do tego, żeby odwrócić uwagę w Polsce od innych wydarzeń, od narastających problemów obozu władzy. PAD pokazał wczoraj, że niespecjalnie przejmuje się stanem wyjątkowym. Wieczorem wesoło bawił się na meczu” – skomentował sytuację Kobosko.

39-latek odciął sobie penisa w trakcie pościgu. Wyznał, dlaczego to zrobił.

Foto: Leszek Szymański

Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Serwis klimatyzacji z odgrzybianiem, nabiciem czynnika i więcej od 49,99 zł w Top Gum Opony – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz