Home Kategorie Poruszające Nie żyje drugi z afgańskich chłopców, którzy zatruli się grzybami. „Stwierdzono śmierć mózgu”.

Nie żyje drugi z afgańskich chłopców, którzy zatruli się grzybami. „Stwierdzono śmierć mózgu”.

Nie żyje drugi z afgańskich chłopców, którzy zatruli się grzybami. „Stwierdzono śmierć mózgu”.

Do śmierci mózgu doszło u 6-letniego Afgańczyka, który zjadł trujące grzyby w ośrodku dla cudzoziemców w Dębaku.

Uchodźcy, którzy wraz z rodzinami uciekli do Polski z Kabulu, w ośrodku dla cudzoziemców przebywali od 23 sierpnia. 24 sierpnia rodzina zjadła grzyby, które miała zebrać na terenie ośrodka. 26 sierpnia do szpitala z ostrą niewydolnością wątroby trafiło dwoje dzieci, a następnego dnia kolejne. Najstarsza, 17-letnia dziewczynka opuściła szpital we wtorek. Niestety, 5- i 6-latka nie udało się uratować.

We wtorek starszy chłopiec przeszedł przeszczep wątroby. Mimo iż operacja przeszła bez problemów, rokowania były złe. Chłopiec miał objawy śmierci mózgu, co potwierdziły badania. IPCZD poinformowało w piątek, że stwierdzono zgon dziecka. Dzień wcześniej lekarze poinformowali o śmierci 5-latka.

Po ewakuacji afgańskich współpracowników Polskiego Kontyngentu Wojskowego oraz polskiej dyplomacji Urząd do Spraw Cudzoziemców objął opieką 1024 obywateli Afganistanu. Trafili do ośrodków dla cudzoziemców lub placówek wojewodów wyznaczonych do odbycia kwarantanny po wjeździe do Polski.

Urząd do spraw cudzoziemców zapewnia, że Afgańczycy pierwszego dnia po przybyciu do naszego kraju otrzymali 2-daniowy obiad oraz suchy prowiant, a na co dzień w ośrodkach mają zapewnione 3 posiłki i stały dostęp do ciepłych napojów. W związku z zatruciem w Dębaku pracownicy wszystkich ośrodków uczulają Afgańczyków, aby ci nie spożywali produktów niewiadomego pochodzenia.

W środę w związku z zatruciem w Dębaku zostało wszczęte dochodzenie policyjne w sprawie o czyn z art. 160 par. 1 kodeksu karnego, czyli narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zabił pedofila, który zgwałcił mu córkę. Teraz grozi mu dożywocie.

Źródło: PAP

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
119,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz