Home Kategorie Życie Niezwykła obietnica rządu. Ogromne podwyżki dla każdego Polaka.
5.21K

Niezwykła obietnica rządu. Ogromne podwyżki dla każdego Polaka.

Niezwykła obietnica rządu. Ogromne podwyżki dla każdego Polaka.

To szokujące, ale rząd zapowiada bardzo wysokie podwyżki dla nas wszystkich. W praktyce oznacza to, że każdy z nas może spodziewać się średniej podwyżki w wysokości 1700 złotych. Super, prawda?

Te 7 tys. zł to prognozy Ministerstwa Finansów, ale to nie gruszki na wierzbie, ekonomiści są przekonani, że to bardzo prawdopodobne, żeby tyle wynosiła średnia płaca już w 2025. Jednakże, co wtedy za taką kwotę kupimy? A no właśnie.

7542 zł – tyle dokładnie ma wynosić średnie wynagrodzenie w 2025 r. w sektorze przedsiębiorstw, czyli firm zatrudniających co najmniej 10 pracowników. To olbrzymi wzrost, tylko czy serio aż tak dobry?

To by oznaczało bowiem, że już za cztery lata Polacy będą zarabiać średnio o 1700 zł więcej niż dziś. Oczywiście brutto.

Skąd te prognozy na 2025 r.? Z projektu budżetu na przyszły rok. Wynika z niego, że przeciętne wynagrodzenie w Polsce już w 2023 r. przekroczy 6 tys. zł, a w 2025 r. wyniesie 7111 zł.

Świetne wiadomości, prawda? Tylko patrząc na kalendarz planowanych jesienią protestów różnych grup zawodowych w Polsce miejmy nadzieje, że pracownicy takich branż jak medyczna, nie czytali tego projektu. Bo jeżeli tak, to będą wściekli jeszcze bardziej.

Pamiętajcie bowiem, że rosnące płace to rosnące płace to presja inflacyjna. A jak ceny rosną, to te same 500 zł jest mniej warte niż było rok czy dwa lata wcześniej. Niedługo bowiem 500+ będzie warte mniej niż 10% średniego wynagrodzenia w Polsce. Teraz rozumiecie?

Stało się. Zmiany w 500 plus. Rodzice nie dostaną gotówki.

Źródło: spidersweb.pl

 

 

CHILI: ponad 900 hitów filmowych
CHILI: ponad 900 hitów filmowych
5,00 zł
20,00 zł
6 dni
do końca oferty!
5 zł za kartę podarunkową o wartości 20 zł do wykorzystania w serwisie CHILI: znakomite światowe hity filmowe

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz