Home Kategorie Zdrowie Szokująca decyzja rządu. Nieletni może zaszczepić się mimo sprzeciwu ojca.

Szokująca decyzja rządu. Nieletni może zaszczepić się mimo sprzeciwu ojca.

Szokująca decyzja rządu. Nieletni może zaszczepić się mimo sprzeciwu ojca.

Sąd w Monzy na północy Włoch zezwolił na zaszczepienie 15-latka przeciwko COVID-19, na co nie wyraża zgody jego ojciec. Rozpoczęła się sądowa batalia, której wyniki szokują.

Agencja Ansa podała w piątek, że na szczepienie niepełnoletniego syna zgodziła się jego matka, z którą mieszka po rozwodzie rodziców. Ojciec na początku również zgodził się na szczepienie, jednak po jakimś czasie zmienił zdanie.

Sąd, w tej sytuacji przyznał rację matce, podkreślił w uzasadnieniu decyzji, że ojciec nie wziął pod uwagę woli syna. Sprzeciw mężczyzny według sądu był nieuzasadniony.

Choć szczepienie nie jest obowiązkowe, ”

– “władze sanitarne i naukowcy utrzymują, że nie ma dla niego przeciwwskazań i jest konieczne nie tylko dla jednostek, ale także po to, by zapanować nad pandemią” – brzmi uzasadnienie sądu z Lombardii. Może to jednak nasuwać pytanie, jak sąd podejdzie do innych takich sytuacji.

Sędziowie jednocześnie zwrócili się do pediatry nastolatka, by ocenił, czy istnieje w jego przypadku ryzyko powikłań. Jeżeli ich nie ma, to powinno się wydać pozwolenie na szczepienie.

Koronawirus raport 04.09.2021. Czarny scenariusz zaczyna się sprawdzać. Powrót do szkół przynosi znaczny wzrost zakażeń.

Źródło: polsatnews.pl

Zabiegi na stacjach treningowych
Zabiegi na stacjach treningowych
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi na stacjach strefy fitness: 5 treningów za 79,99 zł i więcej w Body Evolution w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz