Home Kategorie Poruszające Tragedia w szkole. Brakowało karetek, więc przyjechali strażacy. 10-latek zmarł.

Tragedia w szkole. Brakowało karetek, więc przyjechali strażacy. 10-latek zmarł.

Tragedia w szkole. Brakowało karetek, więc przyjechali strażacy. 10-latek zmarł.

Do tragicznego wypadku doszło na terenie szkoły podstawowej w Kostomłotach. Podczas lekcji W-F 10-letni uczeń spadł z drabinek i stracił przytomność. Przyjechali strażacy, bo nie było karetek.

W wielu miejscach w całej Polsce brakuje załóg karetek, bo pracownicy protestują przeciwko niskim płacom i fatalnym warunkom pracy. Masowo składane są wypowiedzenia. Kwestią czasu było więc, kiedy dojdzie do tragedii. Niestety ten czas minął szybciej niż myśleliśmy.

– “Dziś pracownicy pracują do 500 godzin miesięcznie, co jest zagrożeniem dla ich zdrowia i życia. Chodzi też o zagrożenia zdrowia i życia pacjenta przez przemęczonego ratownika” – powiedział w rozmowie z Faktem ratownik medyczny Ireneusz Szafraniec.

Tragedia rozegrała się w środę, 3 września. Około godz. 12.30 strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymali zgłoszenie i zostali zadysponowani na miejsce wypadku. Uczeń w szkole podstawowej spadł z drabinek i stracił przytomność. Takie rzeczy mogą się zdarzyć. Mimo podjętej reanimacji, chłopiec zmarł.

– “U chłopaka doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Nie odzyskał już przytomności” – przekazał w rozmowie z faktem, dyżurny Stacji Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Wolnych karetek nie było w pobliżu, dlatego też wezwane zostało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ale tu również pojawił się problem, bo na Dolnym Śląsku nie było wolnego śmigłowca. Innymi słowy lekarzy trzeba było ściągnąć z województwa Opolskiego, a to zabiera cenny czas.

Justyna Sochacka, rzecznik prasowa LPR potwierdziła w rozmowie z Faktem informacje, że na miejsce zdarzenia rzeczywiście wysłano helikopter LPR z Opola, a nie z Wrocławia. Powód? Ten z Wrocławia był zajęty. To pokazuje w jakim stanie jest nasza służba zdrowia.

Koronawirus raport 04.09.2021. Czarny scenariusz zaczyna się sprawdzać. Powrót do szkół przynosi znaczny wzrost zakażeń.

Źródło: Fakt

 

Jazda off-road
Jazda off-road
229,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Godzinna jazda off-road dla 1 osoby za 229,99 zł w HillRoad 4x4

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz