Home Kategorie Poruszające Szokujący raport wypłynął na światło dzienne. Dzieci były molestowane we wszystkich wspólnotach religijnych.

Szokujący raport wypłynął na światło dzienne. Dzieci były molestowane we wszystkich wspólnotach religijnych.

Szokujący raport wypłynął na światło dzienne. Dzieci były molestowane we wszystkich wspólnotach religijnych.

Przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci były powszechne we wszystkich głównych wspólnotach religijnych w UK. Ponadto, wszystkie wspólnoty reagowały na ten problem w zły sposób.

Jest to kolejna już część niezależnego dochodzenia w sprawie przemocy seksualnej wobec dzieci (IICSA) skupia się na innych wspólnotach religijnych niż Kościół Anglii i Kościół katolicki. Wyniki są naprawdę szokujące.

Opublikowany w czwartek dokument dotyczy 38 wspólnot religijnych, w tym innych wyznań chrześcijańskich oraz islamu, judaizmu, hinduizmu i buddyzmu. W wszystkich tych wspólnotach dochodziła do zjawiska nadużycia seksualnego wobec dzieci.

W raporcie wskazano, że w okresie od początku 2015 r. do stycznia 2020 r. spośród wszystkich znanych instytucji, w których doszło do nadużyć wobec dzieci, 11 proc. (443 przypadki) zostało popełnionych we wspólnotach religijnych lub w środowisku religijnym. Są to naprawdę szokujące wyniki. Okazuje się, że żadna wspólnota religijna nie jest bezpieczna.

W raporcie dokładnie opisano kilka istotnych przypadków nadużyć seksualnych wobec dzieci. Jeden z nich dotyczy czwórki dzieci w wieku ok. 9 lat, które były molestowane w meczecie podczas nauczania Koranu. W tym przypadku sprawce skazano, na 13 lat więzienia.

Inny przypadek dotyczył 10-letniej dziewczynki, która była wykorzystywana przez wolontariusza kościelnego. Kiedy matka się o tym dowiedziała, poruszyła sprawę, ale dostojnicy kościelni powołali się na “szacunek społeczny” do tego wolontariusza i zignorowali sprawę. Dlatego też, dochodzimy do wniosku, że wspólnoty religijne mają spory problem.

Koronawirus raport 04.09.2021. Czarny scenariusz zaczyna się sprawdzać. Powrót do szkół przynosi znaczny wzrost zakażeń.

Źródło: RMF 24

Bukowina Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i spa
Bukowina Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i spa
189,00 zł
270,00 zł
Oferta zakończona!
Bukowina Tatrzańska: 1-7 nocy dla 2 osób ze śniadaniami lub wyżywieniem HB i opcjonalnym spa w Willi Roztoka

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz